REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Seriale

Koniec świata w zwiastunie „Kierunku: Noc”. Premiera serialu inspirowanego prozą Dukaja w maju na Netfliksie

Mocno wyczekiwany, szczególnie w Polsce, „Kierunek: Noc” wielkimi krokami zmierza na platformę Netflix. Serwis, aby podgrzać atmosferę jeszcze bardziej opublikował właśnie pełny zwiastunk serialu opartego na motywach powieści Jacka Dukaja.

24.04.2020
17:58
Kierunek: Noc. Trailer serialu Netflix na podstawie książki Dukaja
REKLAMA
REKLAMA

Po sukcesie „Wiedźmina” Netflix kontynuuje odkrywanie przed światem polskiej literatury fantastycznej. Tym razem to nie Amerykanie, a Belgowie postanowili sięgnąć do naszej prozy. Wybrali Jacka Dukaja i jego „Starość Aksolotla”. Pisarz pełnił przy produkcji rolę producenta wykonawczego, więc z pewnością zadbał o to, by zagraniczni twórcy nie zniszczyli jego dzieła.

Po pierwszym, pełnym napięcia zwiastunie „Kierunku: Noc” Netflix pokazał drugą zajawkę, która z pewnością jeszcze bardziej podgrzeje atmosferę przed majową premierą serialu.

Oficjalny opis fabuły serialu brzmi:

Historię rozpoczyna katastrofalne w skutkach zjawisko słoneczne, które sprawia, że gwiazda zaczyna niszczyć wszystko na swojej drodze. Akcja toczy się wokół pasażerów i członków załogi nocnego lotu z Brukseli, którzy postanawiają obrać kurs na zachód, aby szukać schronienia w mroku. Na pokładzie samolotu o przeżycie walczą bogaci i biedni, młodzi i starzy, cywile i wojskowi pochodzący z różnych środowisk i mówiący różnymi językami. Wszystkich ich łączy jedno: wola przetrwania końca świata – za wszelką cenę.

„Kierunek: Noc” będzie składał się z 6 odcinków.

Reżyserią serialu zajęli się Inti Calfat i Dirk Verheye, a jego scenarzystą i showrunnerem jest Jason George, który odpowiadał swego czasu za produkcję Netfliksowego „Narcos”. Nad realizacją projektu czuwał nie tylko Jacek Dukaj, ale również Tomasz Bagiński.

Kierunek: Noc/Netflix
REKLAMA

Obsada natomiast jest jeszcze bardziej międzynarodowa. W serialu występują m.in.: Ksawery Szlenkier, Pauline Etienne, Laurent Capelluto, Nabil Mallat, Stéfano Cassetti, Jan Bijvoet, Astrid Whettnall, Vincent Londez, Regina Bikkinina, Alba Gaïa Bellugi, Babetida Sadjo i Mehmet Kurtulus.

Premiera „Kierunku: Noc” już 1 maja 2020 roku na platformie Netflix.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA