REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Seriale

Koniec świata w zwiastunie „Kierunku: Noc”. Premiera serialu inspirowanego prozą Dukaja w maju na Netfliksie

Mocno wyczekiwany, szczególnie w Polsce, „Kierunek: Noc” wielkimi krokami zmierza na platformę Netflix. Serwis, aby podgrzać atmosferę jeszcze bardziej opublikował właśnie pełny zwiastunk serialu opartego na motywach powieści Jacka Dukaja.

24.04.2020
17:58
Kierunek: Noc. Trailer serialu Netflix na podstawie książki Dukaja
REKLAMA
REKLAMA

Po sukcesie „Wiedźmina” Netflix kontynuuje odkrywanie przed światem polskiej literatury fantastycznej. Tym razem to nie Amerykanie, a Belgowie postanowili sięgnąć do naszej prozy. Wybrali Jacka Dukaja i jego „Starość Aksolotla”. Pisarz pełnił przy produkcji rolę producenta wykonawczego, więc z pewnością zadbał o to, by zagraniczni twórcy nie zniszczyli jego dzieła.

Po pierwszym, pełnym napięcia zwiastunie „Kierunku: Noc” Netflix pokazał drugą zajawkę, która z pewnością jeszcze bardziej podgrzeje atmosferę przed majową premierą serialu.

Oficjalny opis fabuły serialu brzmi:

Historię rozpoczyna katastrofalne w skutkach zjawisko słoneczne, które sprawia, że gwiazda zaczyna niszczyć wszystko na swojej drodze. Akcja toczy się wokół pasażerów i członków załogi nocnego lotu z Brukseli, którzy postanawiają obrać kurs na zachód, aby szukać schronienia w mroku. Na pokładzie samolotu o przeżycie walczą bogaci i biedni, młodzi i starzy, cywile i wojskowi pochodzący z różnych środowisk i mówiący różnymi językami. Wszystkich ich łączy jedno: wola przetrwania końca świata – za wszelką cenę.

„Kierunek: Noc” będzie składał się z 6 odcinków.

Reżyserią serialu zajęli się Inti Calfat i Dirk Verheye, a jego scenarzystą i showrunnerem jest Jason George, który odpowiadał swego czasu za produkcję Netfliksowego „Narcos”. Nad realizacją projektu czuwał nie tylko Jacek Dukaj, ale również Tomasz Bagiński.

REKLAMA

Obsada natomiast jest jeszcze bardziej międzynarodowa. W serialu występują m.in.: Ksawery Szlenkier, Pauline Etienne, Laurent Capelluto, Nabil Mallat, Stéfano Cassetti, Jan Bijvoet, Astrid Whettnall, Vincent Londez, Regina Bikkinina, Alba Gaïa Bellugi, Babetida Sadjo i Mehmet Kurtulus.

Premiera „Kierunku: Noc” już 1 maja 2020 roku na platformie Netflix.

REKLAMA
REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA