REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy
  3. Dzieje się

Internauci żądają otwarcia kin 5 marca. „Dość zapowiedzi, czas na premiery”

Miłośnicy oglądania filmów na wielkim ekranie mają dość czekania na to, aż rząd otworzy kina. W sieci powstała specjalna petycja, której pomysłodawczyni żąda, aby kina zostały otwarte na początku przyszłego miesiąca. Podpisało się pod nią już około 2 tys. osób.

05.02.2021
10:47
kina otwarcie koronawirus obostrzenia
REKLAMA
REKLAMA

Rząd ma dzisiaj ogłosić nowe obostrzenia, które będą obowiązywać po 14 lutego 2021 roku. Nikt nie ma jednak złudzeń, że czeka nas poluzowanie dotychczasowych zasad. Od 7 listopada z niecierpliwością czekamy więc na otwarcie kin i teatrów. Instytucje te pierwotnie miały pozostać zamknięte do 27 grudnia, potem doszło do drugiego lockdownu, aż w końcu okazało się, że nic się nie zmieni aż do walentynek.

Powstała petycja, aby 5 marca otworzyć kina

Część przedsiębiorców działających w branży gastronomicznej zdecydowała się na bunt i być może w pewnym momencie dołączą do nich kiniarze. Nikt by przecież nie chciał, aby do tego doszło, ale ileż można czekać. Dość mają zarówno właściciele kin, jak i kinomaniacy. Ci ostatni postanowili więc zrobić coś w tej sprawie i wystosowali specjalną petycję. Czytamy w niej:

W obliczu notorycznego pomijania kultury, w tym kultury filmowej, jako elementu życia, do którego potrzebujemy dostępu także w okolicznościach falującej pandemii - mówimy:

Kinomaniacy żądają otwarcia kin. Jak czytamy w petycji, mają dość zapowiedzi i nadszedł czas na premiery.

REKLAMA

Żądamy kin, które będą mogły działać przy obłożeniu sali min.50%.
Kina są bezpieczne, kina są potrzebne — napisała pomysłodawczyni petycji.

Zgodnie z petycją jej pomysłodawczyni chciałaby, aby stosowne rozporządzenie wydane zostało minimum trzy tygodnie przed terminem otwarcia kin. A ten miałby nadejść 5 marca.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA