REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Muzyka

Kiss zagra pierwszy koncert w Polsce w 2019 roku. To będzie jeden z ostatnich występów zespołu

W przyszłym roku po raz pierwszy w historii w Polsce wystąpi legendarny zespół Kiss. Członkowie The Rock & Roll Hall of Fame wkrótce wyruszą w pożegnalną trasę koncertową. Kiedy dokładnie zobaczymy Kiss w Polsce?

29.10.2018
16:57
kiss w polsce
REKLAMA
REKLAMA

Kiss to jeden z najsłynniejszych rockowych zespołów w historii. Założony na początku 1973 roku przez Gene'a Simmonsa, Paula Stanleya, Petera Crissa i Ace'a Frehleya. Muzycy zyskali popularność dzięki niezwykle skomplikowanym widowiskom koncertowym (pełnym fajerwerków, wybuchów ognia, a nawet lewitującej perkusji). Członków Kiss na scenie nie da się pomylić z jakimkolwiek innym zespołem również ze względu na przyjęte przez muzyków sceniczne persony: Starchild, Demon, Spaceman/Space Ace, Catman, Fox i Ankh Warrior. Każda z nich związana jest z charakterystycznym czarno-białym makijażem.

Zespół w kolejnych kilkudziesięciu latach kilkukrotnie zmieniał członków, ale charakterystyczny styl Kiss nigdy nie uległ zmianie. Do 2018 roku Kiss sprzedał ponad 100 mln albumów i wciąż jest jedną z najpopularniejszych rockowych grup. Muzycy uznali jednak, że nadszedł czas na opuszczenie kurtyny. Dlatego ogłosili pożegnalną trasę koncertową End of the Road.

Do tej pory zespół nie grał koncertów w naszym kraju. Po raz pierwszy zespół Kiss w Polsce wystąpi 18 czerwca 2019 roku.

Koncert odbędzie się na krakowskiej Tauron Arenie (podobnie jak zapowiedziany niedawno występ Toola). W przeciwieństwie do zwyczajowych tras koncertowych End of the Road ma potrwać nawet kilka lat (do tej pory opublikowano lokalizację pierwszych czterdziestu czterech występów). W pierwszych kilku miesiącach End of the Road Kiss wystąpi w różnych miastach USA. Koncerty w Europie odbędą się z kolei m.in. w Niemczech, Austrii, Anglii, Szwecji, Rosji i na Ukrainie.

Muzycy zapowiadają największy show w swojej karierze. A zważywszy na to, że zawsze byli znani z oszałamiających występów, to można się spodziewać wielkich rzeczy. Cała trasę koncertową członkowie Kiss zadedykowali milionom fanów z KISS Army, czyli oficjalnego fan clubu grupy:

REKLAMA

Wszystko, co zbudowaliśmy i podbiliśmy w ciągu ostatnich czterech dekad, nie byłoby możliwe bez milionów fanów na całym świecie, którzy wypełniali kluby, areny i stadiony przez te wszystkie lata. To będzie ostateczne świętowanie dla tych, którzy już nas widzieli i ostatnia szansa dla tych, którzy nie mieli takiej okazji. Odejdziemy w taki sam sposób, w jaki weszliśmy na scenę... Niepowstrzymani  i nie przepraszający za nic.

Bilety na polski koncert będzie można kupić na oficjalnej stronie internetowej zespołu oraz na LiveNation.pl. Przedsprzedaż pakietów VIP ruszy 30 października o godzinie 10:00. Dwadzieścia cztery godziny później wystartuje przedsprzedaż dla członków KISS Army. Zwykła sprzedaż biletów rozpocznie się z kolei 9 listopada o godzinie 10:00.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA