REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Seriale

Nowy serial kryminalny od Canal+ - „Klangor”. W obsadzie znaleźli się Jakubik, Musiał i Ostaszewska

Canal+ w ostatnich latach może się pochwalić długą listą interesujących produkcji rodem z Polski. A stacja nie ma żadnego zamiaru się zatrzymywać w najbliższych miesiącach. Niedawno ogłosiła komediowy serial „Mały zgon”, a teraz podała pierwsze szczegółowe informacje na temat powstającego thrillera „Klangor”.

28.01.2020
7:01
klangor canal plus
REKLAMA
REKLAMA

„Belfer”, „Kruk. Szepty słychać po zmroku” i „Nielegalni” to tylko niektóre z tworzonych ostatnio w Polsce wieloodcinkowych dzieł Canal+. Stacja postanowiła rzucić poważne wyzwanie HBO i zawalczyć o miano najlepszego producenta seriali w naszym kraju. Widzowie zdecydowanie ucieszyli się z tej decyzji, a w następnych miesiącach czeka ich jeszcze więcej interesujących projektów od Canal+.

W ostatnich tygodniach najgłośniej mówi się o współtworzonym przez Juliusza Machulskiego serialu komediowym „Mały zgon”. Stacja oficjalnie ogłosiła jednak dzisiaj, że trwają prace nad drugą godną uwagi produkcją. „Klangor” na podstawie pomysłu Tomasza Kamińskiego będzie pierwszym serialem-dzieckiem powstałym w ramach Canal+ Series Lab.

Canal+ wraca do rozwiązań znanych z ich najbardziej popularnych dzieł. „Klangor” będzie thrillerem kryminalnym.

klangor canal plus class="wp-image-369171"
Foto: Arkadiusz Jakubik, Łukasz Kośmicki i Adam Santura na planie serialu „Klangor”/Marcin Makowski

Autorem scenariusza jest Kacper Wysocki, a za reżyserię całej produkcji odpowiada Łukasz Kośmicki (scenarzysta „Domu złego” i twórca zeszłorocznego filmu „Ukryta gra”). Głośnych nazwisk nie zabraknie w obsadzie serialu. Wystąpią w nim m.in. Arkadiusz Jakubik, Maja Ostaszewska, Maciej Musiał, Wojciech Mecwaldowski i Aleksandra Popławska.

Czym dokładnie jest tytułowy „Klangor”? To charakterystyczny krzyk wydawany przez żurawie, powszechnie uznawany za zwiastun wiosny. Co w szerszym kontekście oznaczało również symbol nadziei. Szczegółowe informacje na temat fabuły serialu nie zostały jeszcze podane, ale według zapowiedzi twórców możemy się spodziewać zaskakującej, wielowątkowej opowieści. Dalszych wieści na temat „Klangora” możemy się zapewne spodziewać w kolejnych miesiącach. Fani produkcji Canal+ z pewnością spędzą ten czas w nerwowym oczekiwaniu.

REKLAMA

Zdjęcia do serialu „Klangor” potrwają do końca kwietnia 2020 roku. Nie wiadomo jeszcze, kiedy produkcja trafi na ekrany.

*Autorem zdjęcia tytułowego jest Robert Palka.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA