REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy

Nowa wersja zwiastuna filmu Kler. Z materiału zniknęła jedna scena

Zwiastun filmu Kler w reżyserii Wojciecha Smarzowskiego zniknął z sieci niemal równie szybko, jak się pojawił. W jego miejsce dystrybutor udostępnił nową wersję materiału. Trailer jest prawie identyczny, choć brakuje w nim jednej sceny.

09.08.2018
12:17
Kler zwiastun
REKLAMA
REKLAMA

Trójka duchownych co roku spotyka się w rocznicę wypadku, z którego cudem uszli z życiem. Tak naprawdę wiele ich różni. Lisowski pracuje w kurii i robi karierę w mieście, po cichu licząc na przeniesienie do Watykanu. Trybus jest ubogim wiejskim proboszczem, który nie potrafi oprzeć się pokusom zwykłych ludzi. Z kolei Kukuła staje się wrogiem publicznym w swojej parafii, i to pomimo żarliwej wiary. Teraz ich losy znowu się połączą, co odbije się na życiu każdego z nich.

Tak przedstawia się fabuła filmu Kler, najnowszego dzieła Wojciecha Smarzowskiego.

Przyjaźń bohaterów będzie główną osią produkcji, służąc przy okazji przedstawieniu najpopularniejszych win i zbrodni polskich księży. Obraz poruszy m.in. problem pedofilii, zachłanności czy obłudy w instytucjach kościelnych.

Kilka dni temu w sieci pojawił się pierwszy zwiastun produkcji. W materiale widzieliśmy przede wszystkim obłudę duchownych, żartujących z elementów liturgii i nie stroniących od alkoholu. W trailerze ukazano także chciwość i przepych wyższych dostojników kościelnych, dla których głównym celem jest stale powiększający się zysk. Jednak zwiastun szybko zniknął z internetu, czego powodem miały być drobne zmiany techniczne w samym wideo.

Kler zwiastun class="wp-image-190579"

Teraz zapowiedź została ponownie udostępniona przez Kino Świat, choć faktycznie w nieco zmienionej wersji. Nie zobaczymy w niej już sceny, w której nadzy Joanna Kulig i Robert Więckiewicz rzucają w siebie poduszkami i udają owce. Fragment zastąpiono zwykłym pocałunkiem granych przez aktorów postaci, choć w trailerze można usłyszeć odgłosy z poprzedniej sceny.

Kler – obsada

REKLAMA

Oprócz wspomnianego Więckiewicza w roli księży zobaczymy Arkadiusza Jakubika i Jacka Braciaka. Z kolei uwielbiającego luksus arcybiskupa Mordowicza zagra Janusz Gajos. Ponadto w filmie zobaczymy także Rafała Mohra, Izę Kunę, Katarzynę Herman, Iwonę Bielską czy Mirosława Haniszewskiego. Autorami scenariusza są Smarzowski oraz Wojciech Rzehak.

Kler trafi do kin 28 września. Produkcja znajdzie się także w ofercie serwisu Showmax.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA