REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy

Jessica Chastain portrecistką na Dzikim Zachodzie. „Kobieta idzie przodem” już na HBO GO

W ostatnich latach obserwujemy istny renesans westernu. Do wzrostu tego trendu przyczyniła się również „Kobieta idzie przodem”. Film jest już dostępny w serwisie HBO GO.

24.03.2019
12:00
kobieta idzie przodem hbo go
REKLAMA
REKLAMA

Za kamerą tego obrazu z 2017 roku stanęła Susanna White, która ma na koncie szereg zasług w świecie telewizji. Reżyserowała odcinki takich produkcji jak „Trust”, „Masters of Sex” czy „Zakazane imperium”.

Scenariusz dostarczył zaś Steven Knight („Tabu”, „Locke”, „Peaky Blinders”). W głównej roli obsadzono Jessikę Chastain, a partnerują jej m.in. Sam Rockwell, Michael Nouri, Ciarán Hinds i Bill Camp. Premiera „Kobieta idzie przodem” jest tym bardziej godna uwagi, że film nie doczekał się dystrybucji w Polsce od czasu swojego debiutu na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Toronto.

„Kobieta idzie przodem” już na HBO GO.

Fabuła rzuca nas w lata osiemdziesiąte XIX wieku. Catherine Weldon (Jessica Chastain) jest żądną przygód owdowiałą artystką z Nowego Jorku, która podróżuje samotnie do Południowej Dakoty, aby namalować portret indiańskiego wodza Siedzącego Byka (Michael Greyeyes). Jej przybycie wzbudza otwartą wrogość żołnierza amerykańskiej armii, Silasa Grovesa (Sam Rockwell), którego zadaniem jest ochrona porządku w rezerwacie. Catherine i Indianin stają się sobie coraz bliżsi. Aż w końcu pewnego dnia kobieta zostaje zmuszona walczyć o swoje ideały.

REKLAMA

Bohaterka Chastain stara się przełamać schematy i przeciwstawić zastanemu porządkowi. Całość wpisuje się w gatunek westernu, a sam pomysł na scenariusz został zainspirowany prawdziwą historią z XIX wieku. Ciekawostką jest, że wspomniany obraz „Siedzącego byka” wisi w muzeum w Bismarcku w Nowej Dakocie.

Film można obejrzeć na HBO GO. Inne marcowe premiery platformy znajdziesz TUTAJ.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA