REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy

Rusza Kolej na kino z legalnych źródeł. PKP wyświetla filmy w specjalnych wagonach kinowych

Kolej na kino z legalnych źródeł to wspólna inicjatywa PKP Intercity oraz Fundacji Legalna Kultura. Dzięki niej na liniach Warszawa - Gdańsk - Warszawa oraz Warszawa - Zakopane - Warszawa będą kursować specjalne kinowe wagony umilające długą podróż.

04.09.2017
16:38
Rusza Kolej na kino z legalnych źródeł - filmy w pociągach PKP Intercity
REKLAMA
REKLAMA

Organizatorzy inicjatywy Kolej na kino z legalnych źródeł podkreślają, że projekt ma charakter pilotażowy. Niewykluczone, że jeżeli spodoba się klientom PKP Intercity, to powróci obejmując większą liczbę długodystansowych połączeń. Na ten moment specjalne kinowe wagony można odwiedzać jedynie na linii Warszawa - Gdańsk - Warszawa (TLK Rataj) oraz Warszawa - Zakopane - Warszawa (EIC Tatry).

W nich osoby podróżujące do stolicy, Gdańska lub Zakopanego obejrzą słynne europejskie produkcje Woody'ego Allena, jak „O północy w Paryżu”, „Vicky Cristina Barcelona” czy „Śmietanka towarzyska”, a także komedię „Szef” w reżyserii Johna Favreau, czy „Carte Blanche” z Andrzejem Chyrą i Arkadiuszem Jakubikiem.

Niestety, specjalne kinowe wagony nie działają na zasadzie wolnego dostępu.

REKLAMA

Zamiast pełnić funkcję podobną do wagonu restauracyjnego, kinowe wagony posiadają przedziały objęte rezerwacją miejsc. Oznacza to, że aby zyskać do nich dostęp, trzeba wybrać odpowiedni rodzaj wagonu podczas zakupu biletu w okienku lub na stronie WWW należącej do PKP. Szkoda. Byłoby o wiele ciekawiej, gdyby podczas kilkugodzinnej podróży pociągiem można było wyskoczyć do kinowego wagonu na tej samej zasadzie, na której korzysta się z wagonu restauracyjnego.

Akcja Kolej na kino z legalnych źródeł potrwa do końca września 2017 roku. Bilety na przejazd w specjalnym wagonie filmowym można nabyć w kasach na dworcach kolejowych oraz poprzez stronę internetową www.intercity.pl.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA