REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Książki

Kolejna część "Millenium" Stiega Larssona dokończona. Znamy datę jej premiery

Bardzo głośna sprawa z wykorzystaniem niedokończonego materiału Stiega Larssona znalazła swój koniec. Czwarta część serii opowiadającej o losach Lisbeth Salander, została dokończona w listopadzie przez Davida Lagercrantza. Wydawnictwo Nordstedts odpowiedzialne za publikację serii "Millennium" podało oficjalną datę premiery książki.

28.01.2015
16:55
Kolejna część „Millenium” Stiega Larssona dokończona. Znamy datę jej premiery
REKLAMA
REKLAMA

Czwartą książkę nosząca tytuł "That Which Does Not Kill" wziął na warsztat współautor autobiografii Zlatana Ibrahimovica, David Lagercrantz. Znaczenia tytułu nie znamy, pisarz nic na ten temat nie mówi. Wiadomo jednak, że "That Which Does Not Kill" będzie dalej opowiadać losy Lisbeth Salander, którą po raz pierwszy poznaliśmy w książce "Mężczyźni, którzy nienawidzą kobiet".

REKLAMA
dziewczyna z tatuazem

Jak czytamy w wywiadzie dla Dagens Nyheter, David Lagercrantz pozostał wierny stylowi pisania Larssona oraz czerpał pełnymi garściami z jego przepastnej mitologii, łącząc problemy społeczne i polityczne z intrygą kryminalną. Stieg Larsson miał plany napisania przynajmniej dziesięciu książek, ale jego śmierć spowodowana zawałem serca przeszkodziła temu w brutalny sposób. Na razie jest pewne to, że czwarta książka zostanie wydana 27 sierpnia 2015 roku w 35 krajach. Nie znamy jednak planów dotyczących przekładu na język polski. Do tej pory na podstawie serii Larssona powstały trzy szwedzkie produkcje oraz jedna amerykańska w reżyserii Davida Finchera. Sequel "Dziewczyny z tatuażem" jest również w planach. "Dziewczyna, która igrała z ogniem" będzie mieć premierę w 2016 roku.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA