REKLAMA
 1. Rozrywka
 2. Seriale

Najlepsze seriale o superbohaterach, które znajdziesz w Netfliksie. Sprawdzamy, jak ocenili je widzowie

Przejrzeliśmy bibliotekę serwisu Netflix w poszukiwaniu seriali o superbohaterach. Sprawdzamy, które z nich widzowie oceniają najlepiej.

15.12.2018
11:00
najlepsze seriale o superbohaterach
REKLAMA
REKLAMA

Komiksy latami były uznawane przez społeczeństwo za rozrywkę niskich lotów. Telewizyjne produkcje w odcinkach też były traktowane jako inna, poślednia kategoria. To się jednak zmieniło, a seriale tego typu interesują coraz więcej osób.

Seriale o superbohaterach w serwisie Netflix - TOP 13

Netflix jest producentem kilku seriali o superbohaterach na licencji Marvela, ale w bibliotece można znaleźć też inne produkcje o zamaskowanych herosach, którzy walczą ze złem i występkiem. Wiele z nich bazuje na komiksach konkurencyjnego wydawnictwa DC.

Porównałem oceny, jakie serialom o superbohaterach, które można obejrzeć w serwisie Netflix Polska, przyznawali widzowie. Przygotowując listę, pod uwagę brałem oceny widzów z serwisów IMDb oraz Filmweb, z których wyciągnąłem średnią arytmetyczną.

1/2. „Daredevil” (Netflix, 2015–2018) - 8,35/10

daredevil sezon 4 class="wp-image-226733"

Opowieść o niewidomym prawniku, który pod osłoną nocy pierze gęby kryminalistom była pierwszym serialem produkcji własnej Netfliksa. „Daredevil” na mocy umowy z Marvel Television jest częścią Marvel Cinematic Universe, a jego akcja osadzona jest w tym samym uniwersum, co filmy o Avengers.

Daredevil jest przy tym produkcją znacznie bardziej mroczną i dojrzałą niż kinowe filmy. Niestety pomimo tego, że jest najlepiej ocenianym serialem superbohaterskim w ofercie Netfliksa - a w zasadzie najlepiej ocenianą produkcją tego typu w ogóle - został skasowany po trzech sezonach.

 • Ocena IMDb: 8,7
 • Ocena Filmweb: 8,0

1/2. „The Punisher” (Netflix, 2017-teraz)- 8,35/10

The Punisher 2 sezon zdjęcia z planu class="wp-image-193366"

Drugim serialem, który ma średnie oceny na takim samym poziomie, co „Daredevil”, jest „Punisher”. Głównym bohaterem jest Frank Castle, który po śmierci swoich bliskich postanowił walczyć z przestępcami bez białych rękawiczek.

Punisher jest brutalny i nie stroni od rozlewu krwi. Zadebiutował w 2. sezonie „Daredevila” i od razu stał się ulubieńcem fanów, a niedługo później otrzymał swój własny serial. Teraz trwają prace nad kolejnym sezonem, który zobaczymy w styczniu 2019 na Netfliksie.

 • Ocena IMDb: 8,6
 • Ocena Filmweb: 8,1
 • 8,1 8,35

3. „Titans” (DC, 2018-teraz) - 7,9/10

titans netflix class="wp-image-230006"

„Titans” to najmłodszy serial o superbohaterach. Bazuje na komiksach wydawnictwa DC Comics i jest sztandarową produkcją platformy DC Universe. Zamyka podium, chociaż formalnie rzecz biorąc, nie ma go jeszcze w bibliotece Netflix - pojawi się w niej jednak już w przyszłym miesiącu.

Głównym bohaterem „Titans” jest Dick Grayson AKA Robin. Poznajemy go już po tym, gdy opuścił Batmana, ale jeszcze zanim stał się Nightwingiem. Oprócz niego w serialu pojawiają się też Raven, Beast Boy, Starfire, Donna Troy, Hawk, Dawn oraz Jason Todd - czyli nowy Robin.

 • Ocena IMDb: 8,3
 • Ocena Filmweb: 7,5

4. „Jessica Jones” (Netflix, 2015-teraz) - 7,8/10

Jessica Jones Co obejrzeć w weekend class="wp-image-141280"

„Jessica Jones” jest kolejnym serialem powstałym na bazie współpracy serwisu Netflix z Marvel Television. Główną bohaterką jest prywatna detektyw o nadludzkiej sile, która próbuje sobie radzić z demonami przeszłości. Jak na razie można obejrzeć dwa sezony tego serialu, ale trzeci jest w produkcji.

 • Ocena IMDb: 8,1
 • Ocena Filmweb: 7,5

5/6. „The Flash” (CW, 2014-teraz) - 7,75/10

The Flash - S03E10 - recenzja class="wp-image-79022"

Drugi z seriali na podstawie komiksów DC stacji CW opowiada o najszybszym człowieku świata. Barry Allen w wyniku wypadku zyskał nadludzką szybkość, którą przy pomocy swoich przyjaciół ze S.T.A.R. Labs wykorzystuje do walki z innymi meta-ludźmi, którzy swoje zdolności wykorzystują, by wieść przestępczy żywot. „The Flash” jest częścią tzw. Arrowverse. Szkoda tylko, że Netflix oferuje wyłącznie trzy pierwsze sezony - w emisji jest już bowiem piąty.

 • Ocena IMDb: 7,9
 • Ocena Filmweb: 7,6

5/6. „Gotham” (Fox, 2014-teraz) - 7,75/10

gotham 4 sezon recenzja class="wp-image-96400"

Tak jak wszystkie seriale Marvel Television są częścią kinowego Marvel Cinematic Universe, tak DC daje twórcom seriali dużo więcej swobody. „Gotham” jest produkcją o mieście Batmana w czasach, gdy Bruce Wayne był jeszcze nastolatkiem. Głównym bohaterem jest młody detektyw Gordon, późniejszy komisarz i sojusznik Mrocznego Rycerza.

 • Ocena IMDb: 7,9
 • Ocena Filmweb: 7,6

7. „Arrow” (CW, 2012-teraz) - 7,55/10

arrow netflix class="wp-image-79531"

Pierwszy i najdłużej emitowany serial o superbohaterach stacji CW, który rozpoczął Arrowverse. Jego głównym bohaterem jest Oliver Queen. Po pięciu latach nieobecności, podczas której uznany był za zmarłego, wraca do rodzinnego Star City. W kapturze na głowie i z łukiem w dłoni doprowadzać pod oblicze sprawiedliwości przestępców, których zidentyfikował przed swoją śmiercią jego ojciec. Niestety w serwisie Netflix dostępnych jest tylko pięć sezonów „Arrow”, chociaż w emisji jest obecnie siódmy.

 • Ocena IMDb: 7,7
 • Ocena Filmweb: 7,4

8. „The Defenders” (Netflix, 2017) - 7,25/10

the defenders class="wp-image-187909"

Od samego początku Netflix zapowiadał, że czwórka bohaterów, która dostała swoje własne seriale, spotka się po kilku latach razem na ekranie. W miniserii „The Defenders” pojawiają się Daredevil, Jessica Jones, Luke Cage i Iron Fist i wspólnie przeciwstawiają się organizacji Ręka.

 • Ocena IMDb: 7,5
 • Ocena Filmweb: 7,0

9. „Luke Cage” (Netflix, 2016–2018) - 7,15/10

luke cage skasowany class="wp-image-214223"

Luke Cage jest dobrze zbudowanym mężczyzną, który kocha swoje rodzinne miasto. W przeszłości po niesłusznym oskarżeniu został skazany, a w więzieniu prowadzono na nim eksperymenty. W ich wyniku jego skóra stała się niezniszczalna, co jest bardzo pomocne u człowieka, który stał się samozwańczym obrońcą Harlemu. Serial został niestety skasowany po dwóch sezonach.

 • Ocena IMDb: 7,5
 • Ocena Filmweb: 6,8

10. „Legends of Tomorrow” (CW, 2016-teraz) - 6,8/10

DC's Legends of Tomorrow class="wp-image-58879"

Bohaterowie drugoplanowi z pozostałych seriali stacji CW połączyli siły, by chronić strumień czasu. Na pokładzie statku Waverider podróżują z jednej ery do drugiej, by pozbywać się anomalii, które mogłyby zagrozić historii. „Legends of Tomorrow” to serial przede wszystkim komediowy, który lubi śmiać się sam z siebie.

 • Ocena IMDb: 6,9
 • Ocena Filmweb: 6,7

11. „Iron Fist” (Netflix, 2017–2018) - 6,5/10

iron fist skasowany class="wp-image-211787"

Danny Rand jest dziedzicem fortuny, który po latach powraca do Nowego Jorku. Przez lata wierzono, że zginął, ale ukrywał się w tajemniczym mieście Kun’Lun w Himalajach, gdzie uczył się sztuk walki od mnichów. „Iron Fist” jest niestety najsłabszym z seriali na podstawie komiksów Marvela produkowanym przez Netfliksa i nic dziwnego, że został skasowany jako pierwszy.

 • Ocena IMDb: 6,7
 • Ocena Filmweb: 6,3

12. „Supergirl” (CBS/CW, 2014-teraz) - 6,45/10

netflix polska październik oferta class="wp-image-212969"

Produkcja o Dziewczynie ze Stali jest częścią Arrowverse, ale Kara Danvers - bo pod takim imieniem kryje się Supergirl na co dzień - zamieszkuje inną rzeczywistość niż Flash i Arrow. Bohaterka mieszka w National City i współpracuje z organizacją DEO, by chronić Ziemię przed zagrożeniami z kosmosu… i nie tylko.

 • Ocena IMDb: 6,5
 • Ocena Filmweb: 6,4

13. „Black Lightning” (CW, 2018-teraz) - 6,1/10

Black Lightning premiera Netflix class="wp-image-127570"
REKLAMA

Najsłabszy z seriali w zestawieniu to produkcja stacji CW, która nie jest częścią Arrowverse - przynajmniej na razie. Główny bohater „Black Lightning” to emerytowany superbohater, który po raz kolejny musi założyć kostium, by walczyć ze złem. W przeciwieństwie do wielu innych herosów nie jest to młodzieniec, a dorosły facet z żoną  - i to po rozwodzie - oraz z dwójką córek.

 • Ocena IMDb: 6,4
 • Ocena Filmweb: 5,8
REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA