REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Dzieje się

Bajkowy koncert na stulecie Disneya zostanie wyemitowany w telewizji. Gdzie obejrzeć "100 lat Disneya"?

Już niebawem w telewizji zadzieje się prawdziwa magia. Widzowie będą mieli możliwość przenieść się do bajkowego świata Disneya, który w tym roku obchodzi okrągłą setną rocznicę. Z tej okazji z telewizyjnej sceny wybrzmią najpiękniejsze przeboje z kultowych filmów wytwórni Disney i Pixar, które wykonają gwiazdy polskiej estrady.

10.04.2023
8:33
Bajkowy koncert na stulecie Disneya zostanie wyemitowany w telewizji. Gdzie obejrzeć "100 lat Disneya"?
REKLAMA

Do animacji Disneya, uwielbianych nie tylko przez dzieci, ale i dorosłych, wraca się z przyjemnością i ogromną dozą sentymentu, ze względu na ich ponadczasowy charakter. Bohaterowie filmów Disneya stały się inspiracją dla wielu pokoleń oraz dla samych twórców. Tym bardziej informacja o disneyowskim koncercie wzbudza sporą ekscytację.

Czytaj także: Disney+ ma animacje, które kochaliście za dzieciaka. Takiej nostalgicznej bomby brakowało HBO Max

REKLAMA

Koncert "100 lat Disneya" wyemituje telewizja Polsat

Już w Poniedziałek Wielkanocy na antenie telewizji Polsat pojawią się gwiazdy zarówno z paryskiego Disneylandu, czyli Myszka Miki, Myszka Minnie, Kaczor Donald i Kaczka Daisy, jak i gwiazdy polskiej estrady. Na scenie bowiem kultowe przeboje produkcji Disneya wykonywać będą m.in. Igor Herbut, Natalia Nykiel, bryska czy Maciej Musiałowski, a także Edyta Górniak, z którą kojarzy się oczywiście utwór "Kolorowy wiatr" z bajki "Pocahontas".

To była miłość od pierwszego spotkania. Postać słynnej Pocahontas, niosącej piękne przesłania, wartości i wiedzę o otaczającym świecie i szacunku do niego, z upływem lat nabrała mocy i pogłębiła znaczenie. Kiedy nagrywałam ścieżkę dźwiękową, w najśmielszych marzeniach nie przewidziałabym, że utwór "Kolorowy wiatr" stanie się kultowym, ponadczasowym hitem, który połączy wszystkie kolejne pokolenia.

- mówi jedna z bohaterek koncertu, Edyta Górniak.

Koncert "100 lat Disneya" wyemitowany zostanie na antenie Polsatu 10 kwietnia o godzinie 20:00.

beata kozidrak koncert 100 lat disneya class="wp-image-2350201"
Beata Kozidrak na koncercie "100 lat Disneya". Fot. Marta Żylak

Na koncercie nie zabraknie również pięknych gestów - podczas wykonywania przez Natalię Nykiel i chór Sound’n’Grace utworu "Pół kroku stąd" z filmu "Vaiana: Skarb oceanu", podopieczni fundacji Kultura Bez Barier tłumaczyć będą na scenie tekst piosenki na język migowy.

Podczas koncertu wybrzmią także piosenki z filmów "Król lew", "Kraina lodu", "Mała syrenka" czy "Piękna i Bestia". Utwór "Wspaniały świat" z "Aladyna" usłyszymy w wykonaniu Kayah i Macieja Musiałowskiego, "Na morza dnie" z "Arielki" zaśpiewa Andrzej Kozłowski, a utwór "Ani słowa" z "Herkulesa" wykona Cleo. Znany i lubiany przez wszystkich hit "Hakuna Matata" z "Króla lwa" zaśpiewają wszyscy wykonawcy.

REKLAMA

Bardzo się cieszę, że sto lat Disneya świętujemy właśnie w Polsacie i usłyszymy najpiękniejsze piosenki ze świata marzeń pełnych miłości i przyjaźni. Świata dobra i piękna, które pokochały pokolenia dzieci i dorosłych na całym świecie. Dlatego jestem naprawdę wzruszona i szczęśliwa, że mogłam współtworzyć ten projekt

- mówi Nina Terentiew, członkini Rady Nadzorczej Telewizji Polsat.
Polsat - koncert "100 lat Disneya"
REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA