REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Dzieje się

Koncerty wracają! Kolejny krok na drodze do normalności – jest rozporządzenie rządu

Rząd wydał nowe rozporządzenie, wedle którego lada dzień, czyli już 4 czerwca, wrócą koncerty! Jak brzmią warunki decyzji rządu?

25.05.2021
21:51
koncerty wracają rozporządzenie rząd obostrzenia covid
REKLAMA

Jak informują „Wprost” i dziennikarze RMF, według nowego rozporządzenia, które opublikował rząd, od 4 czerwca wrócą koncerty! Dopuszczalne imprezy plenerowe nie będą już obejmować obostrzeniami zespołów muzycznych. Nowelizację rozporządzenia o nakazach i zakazach wydano we wtorek 25 maja wieczorem. Lada dzień odbędzie się konferencja, na której usłyszymy informację o odmrożeniu branży.

REKLAMA

Od 4 czerwca możliwe będzie prowadzenie działalności „związanej z wszelkimi zbiorowymi formami kultury i rozrywki”, ale tylko na otwartym powietrzu.

REKLAMA

Czytaj także: Skiba: wystąpimy jako „kabaret Big Cyc”. Artyści są wkurzeni, bo rząd odmroził wszystko poza koncertami

Na widowni co drugie miejsce (50 proc.) będzie musiało pozostać wolne; w przypadku braku wyznaczonych miejsc widzowie będą zobowiązani zachować 1,5 m odległości od siebie. W wydarzeniach będzie mogło wziąć udział do 250 osób, przy czym każdy widz będzie musiał mieć zakryte usta i nos. Spożywanie posiłków i napojów na widowni będzie wykluczone. Co ciekawe, do limitu uczestników wydarzenia nie będzie się wliczać osób zaszczepionych przeciwko COVID-19.

Wszystko zmierza ku dobremu.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA