REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy
  3. Dzieje się

Powstanie film o Korze. Wróć! Powstaną dwa filmy o Korze. Kto ją zagra?

Mimo że Kory nie ma już z nami od kilku lat, nie przestaje się mówić o legendarnej artystce Maanamu. Niedawno ukazała się biografia Kory Katarzyny Kubisiowskiej "Się żyje. Kora", która przybliżyła życie prywatne, ale też zawodowe artystki. Wiadomo też, że na podstawie tej książki powstaną dwa filmy: dokumentalny oraz fabularny. Pojawiły się też nazwiska aktorek, które miałyby zagrać piosenkarkę. O kim mowa?

19.07.2023
14:16
Powstaną aż dwa filmy o Korze
REKLAMA

Jeszcze niedawno głośno było o książce Katarzyny Kubisiowskiej "Się żyje. Kora", gdzie autorka skupiła się na przybliżeniu fanom nieznanych faktów z życia prywatnego i zawodowego legendarnej gwiazdy. Książka odbiła się szerokim echem w Polsce i nic dziwnego, bo autorka dotarła do wielu szczegółów z życia Kory. Na książce Kubisiowska nie kończy, bo jak zdradziła autorka publikacji, książkowa historia przeniesiona zostanie na ekran.

REKLAMA

Powstaną aż dwa filmy o Korze. Historia z książki przeniesiona zostanie na ekran.

Czytaj też: Glaca zagrał z Korą, ale muzyka to nie wszystko. Artysta opowiada nam o buncie w erze social media

Się kręci. Słowo stanie się filmem. Prawa do ekranizacji mojej książki "Się żyje" zostały zakupione: będzie fabuła. I będzie dokument. I dwie kobiety widzę jako reżyserki - napisała na Facebooku Katarzyna Kubisiowska. "

"Super Express" zdradził, że produkcją filmu ma zająć się firma ATM, odpowiedzialna za takie seriale jak m.in. "Wataha" HBO, "Zachowaj spokój" Netfliksa oraz "Receptura" stacji TVN.

Trzy aktorki typowane do roli Kory. O kim mowa?

REKLAMA

W kontekście tego, kto miałby zagrać legendarną artystkę, mówi się o trzech nazwiskach. Jak donosi "Super Express" pierwszą z gwiazd miałaby być Olga Bołądź, znana z m.in. filmów Patryka Vegi. Wymieniana jest również Julia Kamińska, która w show Polsatu "Twoja Twarz Brzmi Znajomo" pokazała, że świetnie potrafi wcielić się w Korę. Wymienia się również Ramonę Rey. Piosenkarka niedawno zaprezentowała się w serialu "Teściowie", ale też koncertuje z repertuarem piosenek Maanamu. Na razie nie została podjęta decyzja, która z wymienionych gwiazd miałaby zagrać Korę.

Warto podkreślić, że w książce "Się żyje. Kora" autorka publikacji  jako jedyna miała dostęp do niepublikowanego archiwum Kory: fotografii, zapisków, nagrań. Tylko z nią zgodzili się porozmawiać najbliżsi Kory i opowiedzieli jej historie, które do tej pory nie wyszły poza prywatne kręgi. Autorka, czerpiąc z tych niedostępnych dotychczas źródeł, snuje wciągającą, pełną nieoczekiwanych emocji opowieść pulsującą muzyką i rytmem zmieniających się czasów.

Zdjęcie główne: Instagram/ Katarzyna Kubisiowska/ Instagram/ Kora_fanclub

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA