REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Seriale

Korona królów od TVP. Poznaliśmy datę premiery

Zapowiedź tego serialu nie wzbudziła zbyt wielkiego entuzjazmu. Zdjęcia z planu wyglądały mało efektownie, a całość przyrównano do… Świata według Kiepskich. Czy słusznie? Niedługo się przekonamy.

20.07.2017
18:55
Korona królów premiera
REKLAMA
REKLAMA

Jak udało się ustalić redakcji Wirtualnemedia.pl, Korona królów –  nowy serial historyczny zrealizowany przez TVP pod okiem Ilony Łepkowskiej, zacznie być emitowany od listopada. Trafi na najbardziej prestiżowy z kanałów Telewizji Polskiej, a więc na TVP 1. Nie są jeszcze znane dni i godziny emisji. Ciekawe, czy producenci zdecydują się na tak zwany „prime-time”, czy też serial będzie upchnięty gdzieś głębiej w ramówce.

Korona królów zasługuje na wysoki budżet. Listopadowa premiera zweryfikuje czy się udało.

Korona królów opowiedzieć ma o kulisach władzy Kazimierza Wielkiego, który panował w Polsce w latach 1333-1370. Jak już wcześniej zauważył Konrad, czasy Piastów obfitują w interesujące spiski, intrygi, bitwy i romanse. Materiał na wysokobudżetową produkcję wręcz idealny, a prezes Kurski wspominał, że akcja serialu ma zacząć się w momencie, w którym umiera Władysław Łokietek. Budżet serialu pozostaje nieznany.

Korona królów premiera class="wp-image-90150"
REKLAMA

W obsadzie serialu znajdują się Mateusz Król (Kazimierz Wielki), Wiesław Wójcik (Władysław Łokietek), Halina Łabonarska (Królowa Jadwiga), Marta Bryła (Aldona), Paulina Lasota (Cudka), Piotr Gawron-Jedlikowski (Niemierza), Marcin Rogacewicz (Jaśko), Wojciech Żołądkowicz (Olgierd), Ireneusz Pastuszak (Przemysław Sieradzki), Andrzej Popiel (Bolko), Anna Grycewicz (Kunegunda), Katarzyna Czapla (Elżbieta), Tomasz Sapryk (Kanclerz), Jan Wieczorkowski (Władysław Łęczycki), Robert Gonera (Jan Grot), Andrzej Deskur (Jarosław Bogoria), Sławomir Orzechowski (Spytek), Krzysztof Wrona (Kanclerz Pełka), Mariusz Ostrowski (Charcik) i Agata Bykowska (Kucharka Litewska).

Patrząc na zdjęcia, które można znaleźć w Sieci… cóż. Mam bardzo złe przeczucia i obawiam się, że po pierwszym odcinku nie zechcę obejrzeć drugiego. Trzymajmy kciuki bym się mylił.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA