REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. TV
  3. Seriale

Nie macie dość Korony królów? Szwagier Kazimierza Wielkiego zaprasza na nowe show

Telewizja Polska rozszerza swoją ofertę o cykl edukacyjno-rozrywkowy „Korona królów - taka historia...”. W programie pokazywane będą kulisy serialu „Korona królów”. Pierwszy odcinek już dziś.

07.09.2018
13:06
Korona krolow - taka historia
REKLAMA
REKLAMA

Przewodnikiem po królewskim dworze będzie Wojciech Żołądkowicz. Aktor w serialu gra Olgierda, wielkiego księcia litewskiego, syna Giedymina. Olgierd jest szwagrem Kazimierza Wielkiego.

Szwagier opowie widzom o życiu w czasach akcji serialu, tj. w XIV w. - o funkcjonowaniu dworu, średniowiecznym handlu, rozrwyce i królewskich ucztach.

„Korona królów - taka historia...” określana jest przez nadawcę jako „cykl edukacyjno-rozrywkowy”.

Ile będzie w nim rzeczywistej edukacji, a ile podbijania popularności flagowego serialu TVP1 - nie wiadomo. Jak widać Telewizja Polska próbuje wycisnąć jak najwięcej z tej cytrynki. Wyniki oglądalności pierwszych 84 odcinków Korony królów, mimo wielu negatywnych opinii, były bardzo dobre. Serial zbierał przed telewizorami średnio 2,05 mln widzów.

fot. Marcin Makowski

Od 3 września, od poniedziałku do czwartku, stacja pokazuje nowe odcinki serialu „Korona królów". W drugim sezonie zabrakło Mateusza Króla, który wcielał się w rolę Kazimierza Wielkiego. Aktor pożegnał się z produkcją po pierwszym sezonie. Decyzja była rzekomo podyktowana przeskokiem czasowym między sezonami. Tłumaczenie dość wątpliwie, bowiem nowy Kazimierz Wielki, czyli Andrzej Hausner, nie wygląda na wiele starszego od Mateusza Króla.

REKLAMA

„Korona królów - taka historia...” - kiedy emisja?

Premierowe odcinki cyklu „Korona królów - taka historia...” emitowane będą w piątki o godz. 18.30 na antenie TVP1. Początek 7 września 2018 roku.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA