REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. TV
  3. Seriale

Wraca "Korona królów". TVP pokaże specjalny odcinek serialu

"Korona królów" wraca na antenę TVP. Telewizja Polska w święta Bożego Narodzenia pokaże specjalny odcinek "Korony królów. Jagiellonowie". Tymczasem regularna produkcja serialu ruszy już w styczniu 2023 roku. O czym będzie opowiadać najnowsza odsłona historycznej produkcji TVP?

08.12.2022
15:30
Korona królów
REKLAMA

"Korona królów" emitowana była w TVP od 2018 do 2020 roku. Serial "Korona królów. Jagiellonowwie" powróci już niebawem do Telewizji Polskiej. Przedsmak tego, co wydarzy się w serialu widzowie dostaną już w drugi dzień świąt Bożego Narodzenia. Właśnie wtedy wyemitowany zostanie specjalny odcinek "Korony królów". Z kolei premierowe odcinki serialu będzie można oglądać na antenie TVP od 2 stycznia, od poniedziałku do środy, o godzinie 20.30. Serial będzie liczyć 125 odcinków.

REKLAMA

"Korona królow. Jagiellonowie": O czym będzie historyczny serial TVP?

Najnowsza odsłona serialu będzie kontynuacją historycznej produkcji TVP. Skupi się na dziejach Jegiellonów, natomiast akcja produkcji rozpocznie się w 1399 roku.

Niedawno owdowiały król Władysław rozważa powrót na Litwę. Krakowscy możni, żeby zatrzymać władcę na tronie, aranżują jego małżeństwo z wnuczką Kazimierza Wielkiego Anną Cylejską. Narzeczona nie przypada królowi do gustu, Jagiełło odsyła ją więc do klasztoru, by tam uczyła się języka polskiego. Tymczasem wokół rozgrywa się wielka polityka. Zakon anektuje Żmudź i wciąż zagraża Litwie - tak brzmi opis nowej odsłony "Korony królów".

REKLAMA

Kto zagra w najnowszej odsłonie "Korony królów"?

W produkcji widzowie będą mieli okazję zobaczyć scenę bitwy pod Grunwaldem, która zdaniem TVP ma zostać pokazana w widowiskowy sposób. W rolach głównych w serialu widzowie zobaczą m. in. Sebastiana Skoczenia, Milenę Staszuk, Agnieszkę Wagner oraz Radosława Pazurę.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA