REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Seriale

Polska odpowiedź na Grę o tron? Korona Królów doczekała się pierwszego zwiastuna

Już w styczniu 2018 roku na antenie Telewizji Polskiej pojawi się nowy serial historyczny, Korona Królów. Produkcja jeszcze przed opublikowaniem pierwszego zwiastuna doczekała się wielu skrajnych opinii za sprawą umieszczonego jakiś czas temu zdjęcia. A jak wypada Korona Królów w pierwszym materiale wideo?

12.11.2017
12:07
Korona Królów serial
REKLAMA
REKLAMA

Możemy sobie jasno powiedzieć - Gra o tron to nie będzie. Niestety, daleko nam jeszcze zazwyczaj do zachodnich produkcji, a problemem, który wydaje się być nie do przeskoczenia, jest niski budżet. Już kiedyś Jacek Braciak w jednym z odcinków talk-show Wojewódzkiego świetnie podsumował różnice pomiędzy wojennym kinem Hollywood, a tym tworzonym w Polsce. Z Koroną Królów, cóż, będzie podobnie. A fakt, że - jak zapowiedziała Ilona Łepkowska - serial ma być historyczną telenowelą, nie pomaga.

Zapowiedź nie jest może tragiczna, ale nie obiecuje niczego wyjątkowego.

Nie jest to może serialowy Wiedźmin, którego - przyznam - nie dałam rady w całości obejrzeć, ale nie wygląda na to, byśmy zbliżyli się do zachodnich historycznych produkcji.

Podejrzewam, że Korona Królów odniesie początkowy sukces - ludzie obejrzą pierwsze odcinki, bo będą ciekawi tego, co przygotowała dla nich publiczna telewizja. Obawiam się jednak, że serial może szybko podzielić los Belle Epoque. Co to znaczy? Ach, to może oznaczać wiele, na przykład, że z niewiadomych przyczyn produkcja doczeka się drugiego sezonu.

REKLAMA

Premiera Korony Królów została przesunięta z listopada 2017, na styczeń 2018 roku.

Korona Królów opowie o kulisach władzy Kazimierza Wielkiego, który panował w Polsce w latach 1333-1370. W obsadzie serialu znajdują się Mateusz Król (Kazimierz Wielki), Wiesław Wójcik (Władysław Łokietek), Halina Łabonarska (Królowa Jadwiga), Marta Bryła (Aldona), Paulina Lasota (Cudka), Piotr Gawron-Jedlikowski (Niemierza), Marcin Rogacewicz (Jaśko), Wojciech Żołądkowicz (Olgierd), Ireneusz Pastuszak (Przemysław Sieradzki), Andrzej Popiel (Bolko), Anna Grycewicz (Kunegunda), Katarzyna Czapla (Elżbieta), Tomasz Sapryk (Kanclerz), Jan Wieczorkowski (Władysław Łęczycki), Robert Gonera (Jan Grot), Andrzej Deskur (Jarosław Bogoria), Sławomir Orzechowski (Spytek), Krzysztof Wrona (Kanclerz Pełka), Mariusz Ostrowski (Charcik) i Agata Bykowska (Kucharka Litewska).

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA