REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy /
  3. Seriale /
  4. VOD

Dzieci w Polsce czekają przymusowe 2 tygodnie bez szkoły. Polecamy 14 produkcji dostępnych na VOD na każdy dzień wolnego

Polski rząd ogłosił zamknięcie wszystkich placówek kultury i szkół na następne dwa tygodnie z powodu rozprzestrzeniania się koronawirusa. Stawia to rodziców przed wyzwaniem znalezienia domowych rozrywek dla swoich dzieci. Zdecydowaliśmy się im to ułatwić i wybraliśmy 14 produkcji dla młodszych widzów dostępnych na VOD.

11.03.2020
18:15
koronawirus zamknięte szkoły
REKLAMA
REKLAMA

Pandemia koronawirusa doprowadziła w Polsce na ten moment do zarażenia już 27 osób. Wobec szybko wzrastającej fali przypadków rząd zdecydował się na szereg obejmujących cały kraj działań. Najpierw odwołano wszelkie imprezy masowe, a następnie zdecydowano się na zamknięcie od jutra wszystkich instytucji kultury, kin i placówek edukacyjnych. Kwarantanna ma według obecnych planów zająć dwa tygodnie.

Odwołanie zajęć szkolnych postawi przed dużym wyzwaniem rodziców, którzy będą musieli zająć się swoimi dziećmi samodzielnie i znaleźć im odpowiednio dużo rozrywek ograniczonych do zamkniętej przestrzeni domowej. W tym miejscu szczególnie przydać się może posiadanie dostępu do serwisów VOD. Na platformach takich jak Netflix, TVP VOD, Amazon Prime Video czy HBO GO nie brakuje produkcji skierowanych do młodszych widzów. Wybraliśmy najciekawsze z nich.

14 filmów i seriali dla dzieci na dwa tygodnie bez szkoły. Oferta serwisów VOD:

Klaus – Netflix

Piękna, zabawna i wzruszająca animacja o przyjaźni, istocie dobroci i współpracy. „Klaus” opowiada o rozpieszczonym synu lokalnego poczmistrza, który zostaje wysłany na mroźną północ, gdzie ma pobić rekord wysłanych listów. Miejsce okazuje się jednak wyjątkowo nieprzyjazne i podzielone. Aż do momentu, gdy główny bohater poznaje tytułowego Klausa. Oryginalna animacja Netfliksa otrzymała nominację do Oscara i prawdopodobnie najbardziej zasługiwała na otrzymanie statuetki.

Mój sąsiad Totoro – Netflix

W ostatnich tygodniach na platformie Netflix zadebiutowały wszystkie najsłynniejsze filmy popularnego studia animacji Ghibli. Wśród nich znalazła się również uwielbiana przez dzieci na całym świecie produkcja pt. „Mój sąsiad Totoro”. Historia opowiada o dwóch siostrach, które zaprzyjaźniają się z fantastycznymi stworzeniami zamieszkującymi pobliski las na japońskiej prowincji.

Król Lew – HBO GO

Oryginalny „Król Lew” to ulubiona bajka większości osób urodzonych w latach 90. Niedawno na HBO GO trafił jednak również zeszłoroczny remake produkcji, stworzony za pomocą techniki animacji 3D. Film Disneya opowiada historię mieszkańców Lwiej Skały, a przede wszystkim Simby – młodego następcy tronu. „Król Lew” był najpopularniejszą produkcją debiutującą w zeszłym roku w polskich kinach.

Bella i Sebastian – TVP VOD

koronawirus zamknięcie szkół class="wp-image-385112"

„Bella i Sebastian” to nie tylko popularna powieść dla młodych czytelników oraz filmowa trylogia nagrana z prawdziwymi aktorami, ale również serial animowany przeznaczony dla dzieci. Kanadyjsko-francuska produkcja wyróżnia się miękkimi pastelowymi barwami oraz ciepłymi, pełnymi uczucia opowieściami, a na TVP VOD znajdziecie aż 52 odcinki.

Niesamowity świat Gumballa – HBO GO

koronawirus zamknięcie szkół class="wp-image-385115"

Nieco starszym dzieciom polecić można za to pełen szalonych pomysłów i popkulturowych nawiązań serial „Niesamowity świat Gumballa”. Akcja produkcji kręci się wokół kociej rodziny Wattersonów i ich wspólnych przygód w pełnym barwnych postaci miasteczku Elmore. Produkcja cieszy się olbrzymią popularnością na całym świecie i jest równie chętnie oglądana przez nastolatków i dorosłych.

Świnka Peppa – HBO GO, Netflix

koronawirus zamknięcie szkół class="wp-image-385121"

Na liście najciekawszych produkcji dla dzieci nie mogło oczywiście zabraknąć „Świnki Peppy”, która mimo upływu lat wciąż równie mocno bawi najmłodsze dzieci. Na platformie Netflix znaleźć można obecnie cztery sezony animacji, zaś użytkownicy HBO GO mają dostęp do jednej serii zawierającej 52 odcinki.

Młodzi Tytani: Akcja! Film – Netflix

„Młodzi Tytani: Akcja! Film” to produkcja skierowana przede wszystkim do młodych fanów superbohaterów. Pełnometrażowa produkcja stanowi przedłużenie odcinkowej animacji (również dostępnej na Netfliksie) i koncentruje się na postaci Robina. Pomocnik Batmana dostrzega, jaką popularnością w Hollywood cieszą się superbohaterowie i postanawia zawalczyć o swój własny film.

Asteriks i Obeliks. Tajemnica magicznego wywaru – VOD.pl

Postaci z komiksów to jednak nie zawsze tylko superbohaterowie. Na duży i mały ekran równie często trafiają też mieszkańcy niezwyciężonej wioski Galów. Najnowsza produkcja animowana o Asteriksie i Obeliksie to zupełnie nowa, nieznana wcześniej opowieść. Druid wioski dzielnych Galów, Panoramix, postanawia przejść na emeryturę. Znalezienie godnego następcy okaże się jednak znacznie trudniejsze niż mogłoby się wydawać.

Cudowny chłopak – Netflix

Powieść „Cudowny chłopak” zachwyciła czytelników z całego świata (bez względu na wiek), dlatego powstanie hollywoodzkiej adaptacji nie było żadnym zaskoczeniem. Wzruszający film z Julią Roberts i Owenem Wilsonem koncentruje się na historii małego Auggiego Pullmana, który cierpi na rzadką deformację twarzy. Radzi sobie z tym jednak dzięki własnej sile oraz wsparciu najbliższych. Familijne kino na najwyższym poziomie.

Spongebob Kanciastoporty – HBO GO, Amazon Prime Video, Netflix

koronawirus zamknięcie szkół class="wp-image-385127"

Świat animacji nie byłby taki sam bez postaci Spongeboba Kanciastoportego. Żółta gąbka morska żyjąca w Bikini Dolnym stała się ikoną porównywalną z Myszką Miki i Królikiem Bugsem. Odcinki serialu z tym bohaterem znajdziecie na różnych serwisach VOD. Neflix oferuje epizody 5. sezonu, HBO GO sezonów 7-8, a na Amazon Prime Video znajdziecie najstarsze odcinki powstałe w ramach premierowej serii „Spongeboba Kanciastoportego”.

Hilda – Netflix

Bohaterką komiksu oryginalnie była też Hilda. Przepełniona pomysłowością i fantastycznymi bohaterami seria szybko zwróciła uwagę serwisu Netflix, który wypuścił oryginalną animację na jej podstawie pod koniec 2018 roku. „Hilda” opowiada o młodej dziewczynce, która musi porzucić swój wymarzony, baśniowy świat, gdy wraz z mamą przeprowadzają się do miasta. Wkrótce okazuje się jednak, że w nowym miejscu również nie brakuje magii.

Kapitan Tsubasa: Droga do 2002 – TVP VOD

koronawirus zamknięcie szkół class="wp-image-385160"

Miłośnicy bardziej oldschoolowych seriali animowanych, którym marzy się pokazanie ukochanych produkcji z własnego dzieciństwa swojemu potomstwu, powinni za to zwrócić uwagę na produkcję udostępnianą przez TVP VOD. „Kapitan Tsubasa: Droga do 2002” to opowieść o utalentowanym piłkarzu, który rozpoczyna profesjonalną karierę i walczy o zaszczyt reprezentowania Japonii na Mistrzostwach świata w piłce nożnej.

Liga Młodych – Netflix

koronawirus zamknięcie szkół class="wp-image-385163"

Najmłodsi widzowie wybiorą zapewne serial „Młodzi Tytani: Akcja”, a idealnym rozwiązaniem dla starszych będzie z kolei inna produkcja z bohaterami DC. „Liga Młodych” to jeden z najlepiej ocenianych seriali animowanych ostatnich lat, który koncentruje się na zmaganiach grupy pomocników takich bohaterów jak Batman, Superman czy Flash. Netflix udostępnia dwa z trzech do tej pory wyprodukowanych odsłon animacji.

Fistaszki – wersja kinowa – VOD.pl

REKLAMA

Filmy i seriale animowane jak żaden inny gatunek potrafią w sobie łączyć klasykę z nowoczesnością. Dobrym przykładem jest tu pełnometrażowa produkcja „Fistaszki - wersja kinowa”. To animacja 3D z bohaterami klasycznych i żartobliwych pasków komiksowych od Charlesa Schultza. Jednocześnie cała historia jest jak najbardziej świeża i dostosowana do współczesnych dzieci. Nic tylko oglądać.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA