REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. TV
  3. Seriale /
  4. VOD

„Kraina Lovecrafta” ze świetnymi wynikami oglądalności. HBO udowadnia, że istnieje życie po „Grze o tron”

Jeszcze rok temu wielu analityków branży telewizyjnej zastanawiało się, czy HBO bez problemów znajdzie kolejne hity po zakończeniu „Gry o tron”. Debiutująca w poniedziałek „Kraina Lovecrafta” pokazuje, że to jak najbardziej możliwe. Horror zanotował jeden z najlepszych startów wśród ostatnich seriali stacji.

18.08.2020
16:40
kraina lovecrafta hbo
REKLAMA
REKLAMA

„Kraina Lovecrafta” zanotowała świetny debiut nawet jak na zwykle wysokie standardy HBO. Krytycy właściwie z całego świata rozpływają się nad poziomem produkcji, a pierwsze reakcje ze strony fanów twórczości H.P. Lovecrafta również są pozytywne. Inaczej niż w przypadku np. serialu „Watchmen”, który również cieszył się uwielbieniem recenzentów, ale został bezwzględnie odrzucony przez fanów oryginalnego komiksu Alana Moore'a i Dave Gibbonsa. Nasz recenzent, Konrad Chwast, w swoim tekście potwierdza zresztą, że „Kraina Lovecrafta” to adaptacja, jakiej Samotnik z Providence bardzo potrzebował.

Porównania z „Watchmen” okazują się zresztą jak najbardziej na miejscu, bo wyniki oglądalności obu tytułów są niemal identyczne. Jak podaje portal Hollywood Reporter, pierwszy odcinek nowej produkcji HBO doczekał się 760 tys. widzów w trakcie telewizyjnej premiery. A dzięki powtórkom i dostępności w streamingu liczba ta urosła ostatecznie do 1,4 mln. Z kolei oglądalność otwarcia „Watchmen” została oszacowana na 799 tys. oryginalnych telewidzów i 1,5 mln odbiorców korzystających ze wszystkich źródeł dostępności.

Kraina Lovecrafta” zaliczyła najlepszy debiut w streamingu zaraz za serialami „Czarnobyl” i „Watchmen”.

Co ciekawe ekranizacja książki Matta Ruffa nie była natomiast najchętniej oglądaną telewizją premierą HBO w tym roku. W ostatnim czasie oprócz wymienionej trójki produkcji najlepsze wyniki wyświetleń zanotowały „Perry Mason” i „The Outsider”. I to właśnie ta pierwsza produkcja przyciągnęła przed ekrany telewizorów największą grupę zaciekawionych odbiorców (884 tys.). „The Outsider” ze swoją premierą plasuje się na końcu tego zestawienia, bo kryminalny serial obejrzało 724 tys. telewidzów.

Mocny start „Krainy Lovecrafta” sugeruje, że produkcja może liczyć na końcowy wynik w okolicach 7-9 mln odbiorców, czyli w podobnych granicach co pozostałe głośne nowości HBO debiutujące po zakończeniu nadawania „Gry o tron”. Jak na zupełnie nowy horror, który łączy ze sobą tematykę rasizmu i kosmicznego horroru H.P. Lovecrafta, zapewne zostanie to uznane za wielce zadowalające osiągnięcie.

REKLAMA

W Polsce 1. odcinek serii „Kraina Lovecrafta” można obejrzeć na HBO GO.

Nie przegap nowych tekstów. Obserwuj serwis Rozrywka.Blog w Google News.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA