REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Seriale /
  3. VOD
  4. Netflix /

Król tygrysów stracił swoje królestwo. Carole Baskin przejęła zoo Joe Exotica

Serial dokumentalny „Król tygrysów” stał się na początku roku prawdziwym globalnym fenomenem. Historia Joe Exotica, jego zoo z tygrysami oraz Carole Baskin, na którą próbował nasłać mordercę, nie skończyła się jednak wraz z premierą produkcji. Sąd w USA właśnie postanowił przekazać kobiecie zoo przebywającego w więzieniu bohatera serii.

02.06.2020
9:22
król tygrysów netflix
REKLAMA
REKLAMA

Najpopularniejszą produkcją Netfliksa w skali światowej na początku bieżącego roku był dosyć niespodziewanie serial „Król tygrysów”. Dokumentalna produkcja pokazała widzom kulisy działalności farmy tygrysów prowadzonej w stanie Oklahoma przez kontrowersyjnego Joe Exotica. Mężczyzna pozostawał w wieloletnim konflikcie z konkurencyjną opiekunką wielkich kotów, Carole Baskin. Ich spór stał się w pewnym momencie tak gorący, że Joe Exotic postanowił wynająć zabójcę na zlecenie, który pozbyłby się właścicielki Big Cat Rescue Corp.

Podjęcie działań dążących do zamordowania Baskin, fałszowanie dokumentów dotyczących części posiadanych zwierząt i złamanie przepisów ustawy o zagrożonych gatunkach przyczyniły się do skazania mężczyzny na 22 lata więzienia. Okazuje się jednak, że to nie koniec problemów samozwańczego Króla tygrysów.

Joe Exotic właśnie stracił prawa do swojego zoo, które przejęła wspomniana Carole Baskin.

Jak podaje portal Entertainment Weekly, sąd federalny w Oklahoma City zadecydował, że Big Cat Rescue Corp przejmie w posiadanie zajmujący ponad 16 tys. akrów Tiger King Park. Według zarządzonego wyroku firma otrzyma także prawa do użytkowania części zgromadzonych tam maszyn i klatek. Baskin nie otrzymała z kolei prawa do znajdujących się na terenie zoo zwierząt. Dotychczasowi właściciele mają 120 dni na opuszczenie terenów wraz ze wszystkimi znajdującymi się tam wielkimi kotami.

REKLAMA

Jakie było uzasadnienie takiej decyzji sądu federalnego? Carole Baskin oskarżyła wcześniej Joe Exotica o naruszenie znaku towarowego. Będący w coraz większych problemach finansowych Król tygrysów postanowił więc w 2011 roku w nielegalny sposób przepisać prawa własności zoo na swoją matkę, Shirley M. Schreibvogel, żeby w wyniku tamtej sprawy Big Cat Rescue Corp nie mogło przejąć terenu. Jak widać nie była to dobra strategia, bo Baskin ostatecznie wygrała następną sprawę sądową.

Serial dokumentalny „Król tygrysów” znajdziecie na platformie Netflix.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA