REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Seriale

Jak ciekawie opowiadać o whisky? Ballantine’s ma na to sposób

Jak przekazać wiedzę na temat whisky w oryginalny, niebanalny sposób? Ballantine’s zna odpowiedź na to pytanie.

12.11.2019
18:13
kropla prawdy ballantines
REKLAMA
REKLAMA

8 listopada odbyła się premiera 3. odsłony miniserialu „Kropla Prawdy”. To inicjatywa marki Ballantine’s, która pod płaszczykiem opowieści grozy przekazuje informacje na temat historii i sposobu picia whisky.

Projekt „Kropla Prawdy” rozpoczął się w 2017 roku.

Wtedy to zaprezentowano premierową serię produkcji. W dwóch pierwszych sezonach wystąpili m.in. Wojciech Zieliński, Jacek Koman, Olga Frycz i Tede.

Najnowsza seria opowiada historię starego domu i ukrytego w nim przez mastera blendera skarbu. Goszcząca w posiadłości grupka przyjaciół niewiele wie o whisky. No, może oprócz Szymona (Krzysztof Czeczot), który przed przyjazdem do Szkocji zrobił mały research.

kropla prawdy 3 kinga class="wp-image-342140"

Ballantine’s nie od dziś stara się nawiązywać swoimi działaniami do popkultury. Wystarczy wspomnieć inicjatywę True Music i działania w ramach projektu Boiler Room. „Kropla Prawdy” to kolejne przedsięwzięcie w katalogu marki, którego celem jest przybliżenie odbiorcom wiedzy na temat ich flagowego trunku.

Whisky Ballantine’s ma długą historię i tradycję (George Ballantine otworzył swój pierwszy sklep w 1827 roku), do czego zresztą nawiązano w trzeciej odsłonie „Kropli Prawdy”.

Jej bohaterowie edukują się nazwajem, wymieniając informacjami na temat whisky, przy okazji przekazując wiedzę samym widzom. Robią to w sposób nienachalny, czyniąc z tego płynną opowieść. Wszak whisky jest naturalną częścią historii domu, w którym przebywają. Zamieszkujący tam Alistair pracował w miejscowej destylarni. Jak się później okazuje, receptura whisky Ballantine’s Finest to według niego największy skarb Szkocji.

Ballantine’s edukuje zatem w kwestii historii marki, ale i w kwestii picia oraz rozpoznawania aromatów trunku. W jednej ze scen „Kropli Prawdy” Piotrek, bohater grany przez Piotra Stramowskiego, sącząc whisky w towarzystwie Szkota Kennetha trafnie rozpoznaje aromaty ukryte w napoju. Wcześniej jednak gospodarz wyjaśnia, jakie rodzaje whisky wchodzą w skład Ballantine’sa.

Każdy odcinek serii mówi nam coś nowego na temat whisky – jej składu, sposobu przygotowania, bogatej historii. Twórcy wyjaśniają nawet, skąd butelka Ballantine’s Finest wzięła swój kanciasty kształt. Ale tego już nie wyjaśnię. Odsyłam do serialu.

REKLAMA

Odcinki nowej serii „Kropli Prawdy” znajdziecie na stronie kroplaprawdy.pl.

*Tekst powstał we współpracy z marką Ballantine’s.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA