O szkockiej whisky w klimacie noir. Ballantine’s prezentuje trzecią odsłonę „Kropli Prawdy”
Marka Ballantine’s robi ukłon w stronę fanów seriali i historii z dreszczykiem. Zaprezentowano trzecią odsłonę miniserialu „Kropla Prawdy”.
Akcja nowej odsłony serii rozgrywa się w tajemniczym domu w północnej Szkocji. Pewnej nocy przybywają tam dwie pary polskich turystów. Miejsce, które miało służyć im po prostu za nocleg, okaże się upiorną, skrywającą pewną historię posiadłością.
Przybysze poznają tam gospodarza Kennetha, który opowiada im o dawnych zaszłościach, podkręcając jeszcze atmosferę grozy miejsca.
Okazuje się, że przed laty mieszkał w nim master blender miejscowej destylarni, który gdzieś w domu ukrył tajemniczy skarb. Goście początkowo nie do końca zainteresowani historią, po jakimś czasie mocno w nią wsiąkają. Jak na opowieść z dreszczykiem przystało, w „Kropli Prawdy” pojawia się także pokój, do którego nie wolno wchodzić. Oczywiście zawsze znajdzie się ktoś, kto łamie tę zasadę. W tej historii jest to Kinga (Karolina Porcari).
Serial „Kropla Prawdy” ma przybliżyć widzom wiedzę na temat powstawania i picia whisky.
Bohaterowie serii razem z widownią poznają kolejne tajniki, w międzyczasie sącząc powoli Ballantine’s Finest. Dowiadują się, kim jest master blender, jakie są składniki idealnej whisky oraz jakie aromaty wchodzące w skład trunku można rozpoznać za pomocą węchu.
Jak mówili na premierze produkcji sami twórcy – kilkudniowe nocne zdjęcia były dla nich prawdziwym wyzwaniem. Praca w ciemnych, zakurzonych pomieszczeniach to dopiero początek. Wyzwaniem było zwłaszcza uzyskanie szkockiego klimatu w polskich warunkach. Bowiem zdjęcia, utrzymane w stylistyce kina noir, kręcone były pod Warszawą. A miejsce, które posłużyło za stary dom Kennetha, choć urocze, przypominało stary, skrzypiący dom rodem z horroru lub opowieści kryminalnej Agathy Christie.
W trzeciej odsłonie „Kropli Prawdy” udział wzięli Piotr Stramowski, Krzysztof Czeczot, Monika Pikuła, Karolina Porcari. W rolę gospodarza wcielił się Philip Lenkowsky. Reżyserem i operatorem serialu jest Łukasz Kośmicki, reżyser zaprezentowanego niedawno filmu „Ukryta gra”.