REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Seriale

Kruk. Szepty słychać po zmroku – teaser nowego serialu CANAL+

Do sieci trafił pierwszy teaser najnowszej produkcji CANAL+. Kruk ma być najmocniejszym polskim thrillerem telewizyjnym. Ponadto będzie to pierwszy rodzimy serial w technologii 4K.

11.12.2017
12:55
kruk serial
REKLAMA
REKLAMA

Głównym bohaterem serialu jest Adam Kruk, policjant z łódzkiego wydziału kryminalnego. Funkcjonariusz dostaje rozkaz powrotu na rodzinne Podlasie. Na miejscu będzie musiał zmierzyć się ze sprawą zaginięcia nastolatka, w którą najwyraźniej sam jest zamieszany. Co więcej, mężczyznę dopadną demony przeszłości, które zmusiły go do opuszczenia domu. Scenarzysta Jakub Korolczuk, dla którego to telewizyjny debiut, przyznał, że nazwisko bohatera doskonale oddaje jego charakter.

Kruk jest także symbolem mrocznej fabuły serialu.

Nawet po obejrzeniu krótkiego teasera możemy mieć pewność, że produkcja dostarczy emocji, a widz poczuje się niepewnie. Scenariusz prezentuje Podlasie jako wielokulturowy region, który tak jak tytułowy policjant nie rozliczył się z przeszłością.

W produkcji CANAL+ swoją rolę odegra lokalna duchowość i mistycyzm, która również wpłynie na badaną sprawę. Klimat miejsca połączony będzie z brutalną rzeczywistością, inspirowaną takimi serialami jak Top of the Lake czy Fargo. Twórcy stawiają także na wyraźne portrety psychologiczne bohaterów.

kruk żurawski class="wp-image-109093"

Kogo zobaczymy w nowym thrillerze CANAL+?

Reżyserem serialu jest Maciej Pieprzyca, twórca m.in. Jestem mordercą. To jego obecność przekonała do udziału w przedsięwzięciu grającego główną rolę Michała Żurawskiego, który pracował z Pieprzycą na planie właśnie tego filmu. Do pracy zaangażowano także kompozytora muzyki do tamtego obrazu - Bartosza Chajdeckiego. W obsadzie znalazł się też Mariusz Jakus, który wcieli się w Marka Kaponowa, partnera Kruka. Pomimo współpracy w rozwiązaniu tajemnicy między policjantami wytworzy się swego rodzaju rywalizacja.

REKLAMA

Oprócz nich w serialu wystąpią Katarzyna Wajda, Jerzy Schejbal czy Cezary Łukaszewicz, znany z innej produkcji CANAL+ - Belfra.

Kruk. Szepty słychać po zmroku składać się będzie z sześciu odcinków, z których każdy trwa około 50 minut. Premierę serialu zaplanowano na wiosnę 2018 roku.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA