REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Seriale

Właśnie pojawiła się nowa zajawka polskiego serialu Kruk. Szepty słychać po zmroku

To będzie pierwszy polski serial realizowany w technice 4K. Ma być, podobnie jak pozostałe polskie autorskie seriale Canal+, produkcją na wysokim poziomie, również w kwestii merytorycznej. Sugeruje to również druga zajawka serialu.

17.01.2018
12:19
kruk żurawski
REKLAMA
REKLAMA

Głównym bohaterem jest Adam Kruk, policjant z łódzkiego wydziału kryminalnego. Funkcjonariusz dostaje rozkaz powrotu na rodzinne Podlasie. Na miejscu będzie musiał zmierzyć się ze sprawą zaginięcia nastolatka, w którą najwyraźniej sam jest zamieszany. Co więcej, mężczyznę dopadną demony przeszłości, które zmusiły go do opuszczenia domu. Scenarzysta Jakub Korolczuk, dla którego to telewizyjny debiut, przyznał, że nazwisko bohatera doskonale oddaje jego charakter.

Pierwsza zajawka, którą już publikował Canal+, sugeruje, że serial Kruk. Szepty słychać po zmroku ma nam dostarczyć porządną dawkę emocji, jak to w przypadku thrillera wysokich lotów. W produkcji Canal+ swoją rolę odegrać lokalna duchowość i mistycyzm Podlasia, które również wpłyną na badaną sprawę. Inspiracjami twórców były takie seriale jak Top of the Lake czy Fargo.

Kruk. Szepty słychać po zmroku – druga zajawka.

Druga zajawka serialu ma bardzo oszczędną formę. W zasadzie prezentuje tylko jedną scenę, w której jej bohater z pistoletem w dłoni szuka czegoś w starym, opuszczonym domu. W tle dziecko deklaruje wierszyk, a całość ma bardzo niepokojący klimat. Pod sam koniec bohater jest ogłuszony przez jakąś tajemniczą postać. W zasadzie na tej zajawce widać nie za wiele, a mimo tego bardzo umiejętnie kreuje stosowną, groźną atmosferę.

REKLAMA

Reżyserem serialu jest Maciej Pieprzyca, twórca świetnego filmu Jestem mordercą. Główną rolę powierzono Michałowi Żurawskiemu, który pracował z Pieprzycą na planie tego filmu. Muzykę napisał Bartosz Chajdecki, który również tworzył ścieżkę dźwiękową do Jestem mordercą. W roli partnera Kruka zobaczymy Mariusza Jakusa. Oprócz nich w serialu wystąpią Katarzyna Wajda, Jerzy Schejbal i Cezary Łukaszewicz.

Kruk. Szepty słychać po zmroku składać się będzie z sześciu odcinków, z których każdy trwa około 50 minut. Premierę serialu zaplanowano na wiosnę 2018 roku.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA