REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy

Mowgli, Bagheera i Shere Khan w niesamowitym filmie. Księga dżungli w Polsacie

Sobotni wieczór można umilić sobie widowiskiem dla całej rodziny. Dziś wieczorem Polsat proponuje Księgę dżungli według Jona Favreau. Film rozpocznie się o 20:10.

12.08.2018
8:00
Księga dżungli na Polsacie
REKLAMA
REKLAMA

Księga dżungli Rudyarda Kiplinga to klasyk, który przyczynił się do przyznania autorowi Literackiej Nagrody Nobla. Angielski pisarz przedstawił historię Mowgliego, chłopca wychowanego przez wilki. Ludzkie dziecko traktowane jest przez Akelę, przywódcę watahy, jak własne dziecko, choć nie zyskuje sobie zaufania innych wilcząt. Mowgli uczy się rozmawiać ze zwierzętami i żyć w dżungli, gdzie jego jedynym wrogiem jest tygrys Shere Khan.

W ciągu ponad 100 lat od publikacji ta pozycja doczekała się kilku filmowych adaptacji. Sfilmowaniem historii zajmował się głównie Disney, tworząc słynną animację z 1967 r. oraz kilka produkcji live-action. Największym uznaniem cieszy się najnowsza wersja z 2016 r., w której udział wzięli Ben Kingsley, Bill Murray, Christopher Walken czy Idris Elba.

Księga dżungli według wizji Jona Favreau okazała się międzynarodowym hitem.

Licznik box office filmu przekroczył 960 mln dol., uzyskując 5. najlepszy wynik roku i aktualnie 40. lokatę na liście wszechczasów. Obraz zebrał także bardzo dobre recenzje krytyków, głównie ze względu na fantastyczne komputerowe animacje, dzięki którym część zwierząt wygląda jak żywa. Efekty specjalne doceniła Amerykańska Akademia Sztuki i Wiedzy Filmowej, nagradzając Księgę dżungli Oscarem.

REKLAMA

Wkrótce zobaczymy także kolejną adaptację prozy Kiplinga. Netflix zakupił prawa do filmu live-action Mowgli, którego reżyserem jest Andy Serkis. Jego wersja będzie jednak dużo mroczniejsza i brutalniejsza niż poprzednie filmy. Poznamy losy tytułowego chłopca już po powrocie między ludzi. Bohater będzie rozdarty pomiędzy chęcią przynależności do swojego gatunku a życiem pośród przyjaciół w dżungli. W przeciwieństwie do dzieła Favreau Serkis postawił na motion capture, a w obsadzie filmu znaleźli się Benedict Cumberbatch, Christian Bale czy Cate Blanchett. Mowgli trafi do katalogu Netfliksa w 2019 r.

Przed premierą produkcji warto przypomnieć sobie obraz Jona Favreau. Księga dżungli do obejrzenia już w sobotę o 20:10 na Polsacie.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA