REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Seriale

Wiecie już „Kto zabił Sarę?”? Sprawdźcie inne seriale podobne do nowego meksykańskiego hitu Netfliksa

„Kto zabił Sarę?” jest pierwszym serialem od dawna, który pobił „New Amsterdam” na polskiej liście Netflix TOP 10. Nowy meksykański hit opowiada o mężczyźnie próbującym wyjaśnić zagadkę śmierci siostry i zemścić się na jej zabójcach. A po które inne produkcje dostępne na VOD warto sięgnąć w następnej kolejności?

29.03.2021
19:13
Kto zabił Sarę? to hit Netflix Polska. Polecamy podobne seriale [TOP5]
REKLAMA
REKLAMA

Wyprodukowany w Meksyku thriller kryminalny „Kto zabił Sarę?” trafił na platformę Netflix 24 marca i po kilku dniach stał się najchętniej oglądaną nowością w Polsce. Serial opowiada historię Alexa Guzmana, który traci siostrę w wyniku tragicznego wypadku na paralotni, a potem otrzymuje wyrok skazujący. Po 18 latach spędzonych w więzieniu mężczyzna wychodzi za dobre sprawowanie i postanawia zemścić się na prawdziwych winowajcach. A widzowie wraz z nim na przestrzeni 10 odcinków poznają coraz więcej szczegółów sprawy.

Opowieści o zemście stanowią niezwykle popularny motyw współczesnych filmów i seriali, dlatego po obejrzeniu „Kto zabił Sarę?” użytkownikom VOD nie zabraknie kolejnych historii operujących na podobnych motywach. Większość z nich znajdziecie na Netflix Polska, ale na poniższej liście znalazł się też tytuł dla posiadaczy konta na innej platformie.

Obejrzeliście „Kto zabił Sarę?” i poszukujecie kolejnych serialowych wrażeń? Sprawdźcie nasze zestawienie podobnych produkcji:

Lupin – Netflix

Na wczesnych zwiastunach i zdjęciach „Lupin” sprawiał wrażenie lekkiej opowieści przygodowej na wzór oryginalnych książek o słynnym francuskim włamywaczu. Osoby mające za sobą seansu tegorocznego serialu Netfliksa wiedzą jednak, że to w rzeczywistości historia o pielęgnowanej przez lata zemście. Podobnie jak w „Kto zabił Sarę?” tutaj również pojedynczy człowiek staje naprzeciw potężnej i bezwzględnej rodziny, a wszystko po to, by odzyskać spokój i uhonorować pamięć ukochanej osoby.

Hiszpańskojęzyczne tytuły cieszą się od kilku lat olbrzymią popularnością na Netfliksie, a ostatnio szczególnie mocno przyczynia się do tego właśnie Meksyk. To właśnie w tym kraju powstał też jeden z najpopularniejszych seriali 2020 roku, czyli „Mroczne pożądanie”. Liczący 18 odcinków thriller psychologiczny opowiada o fatalnym w skutkach zmysłowym weekendzie mężatki, którą później zaczyna prześladować pewien mężczyzna. Podobnie jak w „Kto zabił Sarę?” tutaj również powab serialu opiera się w dużej mierze na atmosferze i sprawnej mieszance erotyzmu z melodramatem.

Banshee – HBO GO, Ipla.tv

Dostępny w dwóch różnych serwisach VOD „Banshee” znalazł się na naszej liście bardziej ze względu na podobny punkt wyjścia niż historię. Główny bohater serialu nadawanego pierwotnie przez stację Cinemax wychodzi z więzienia po 15 latach odsiadki (czyli trzech mniej niż wspomniany powyżej Alex) i musi poradzić sobie z życiem w nowym świecie. Jednocześnie wciąż prześladują go wydarzenia z przeszłości. Dlatego pod fałszywą tożsamością zaczyna działać jako nowy szeryf małego miasteczka.

W głębi lasu – Netflix

Netflix wyraźnie lubi opowieści o bracie próbującym po wielu latach wyjaśnić nieznane okoliczności śmierci lub zaginięcia siostry. Identyczny motyw stoi bowiem również za historią opowiedzianą w polskim serialu „W głębi lasu”. Produkcja oparta na motywach powieści Harlana Cobena koncentruje się na prokuratorze Pawle Kopińskim, który zostaje poproszony przez policję o zbadanie pewnej sprawy. Szybko okazuje się, że śmierć tajemniczego mężczyzny wiąże się w niewyjaśnionymi wydarzeniami z obozu letniego, w trakcie którego zniknęła jego siostra. „W głębi lasu” jest ciekawym uzupełnieniem dla „Kto zabił Sarę?”, bo w polskim serialu widz śledzi losy nie byłego skazanego a człowieka stojącego po drugiej stronie prawa.

Sky Rojo – Netflix

REKLAMA

Ważnymi tematami wielu hiszpańskojęzycznych seriali Netfliksa (w tym również „Kto zabił Sarę?”) są panujące w tym obszarze kulturowym maczyzm i przemoc wobec kobiet. A żadna nowa produkcja platformy nie wzięła tego problemu na tapet bardziej niż „Sky Rojo”. Debiutująca przed 10 dniami produkcja twórcy „Domu z papieru” koncentruje się na losach trzech kobiet uciekających od pewnego potężnego przestępcy i jego ludzi. Co ciekawe, Netflix zdecydował się publicznie przedłużyć „Kto zabił Sarę?” i „Sky Rojo” o następny sezon dokładnie tego samego dnia.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA