REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Książki

Ku przyjemności Pań: prawdziwi mężczyźni, seks i literatura kobieca czyli promocyjne e-booki

W poszukiwaniu prawdziwych mężczyzn, ku uciesze kobiet (choć nie tylko). Ruszyły dwie odrębne promocje, w każdej z nich oferta czternastu książek.

Niejedna współczesna kobieta za Danutą Rinn zadaje sobie pytanie: "gdzie ci mężczyźni?" i niejedna za tą samą artystką po miesiącach, a często i latach poszukiwań, dochodzi do wniosku, że "nie ma". Spieszymy poinformować, że nie jest to prawda i wciąż nie należy tracić nadziei - przynajmniej nie w przekonaniu specjalistów z virtualo.pl. Ci odnaleźli orły, sokoły i herosów - i to aż czternastu (precyzując trzynastu, wszak jeden pojawia się aż dwa razy).

21.02.2013
20:50
Ku przyjemności Pań: prawdziwi mężczyźni, seks i literatura kobieca czyli promocyjne e-booki
REKLAMA
REKLAMA

Kto został zaliczony do tego zacnego grona? Co oczywiste najtwardszy z twardych mężczyzn czyli nie kto inny jak Arnold Schwarzenegger ze swoją autobiografią: Pamięć absolutna. Obok niego uplasował się, kochający ryzyko, szybkie samochody, a zapewne i gorące kobiety, Ben Collins, kierowca wyścigowy, Człowiek w białym kombinezonie. Nie mogło zabraknąć też godnego, odpowiednio utytułowanego przedstawiciela świata sportu, stąd sir Alex Ferguson, czyli Futbol cholera jasna! (prawda, że brzmi męsko?).

Ponadto okazuje się też, że najprostsza droga do stania sie prawdziwym mężczyzną wiedzie przez muzyczną sławę. Najlepszymi tego przykładami są: John Lennon: Listy, sir Mick Jagger (znów o tytułach): Mick. Szalone życie i geniusz Jaggera oraz jego ex-brat krwi, Keith Richards: Życie. Tym, którzy wiedzą, że nie przebrną przez proponowany ogrom faktów ze świata rocka polecamy szczególnie ostatnią z wymienionych pozycji. Po pierwsze dlatego, że jest to autobiografia, a te z zasady są znacznie bardziej porywające i autentyczne, niż nawet najlepsze biografie. Po drugie, ponieważ jest rewelacyjna. Szczera i bezkompromisowa. No i można w niej znaleźć informacje na temat dwóch pozostałych wspomnianych wyżej muzyków. Keith donosi w jakiej pozycji John Lennon zwykł opuszczać jego dom, oraz jak przebiegało życie seksualne "Jego Wysokości" Micka. Zresztą, kąśliwych, prostolinijnych uwag dotyczących rozmaitych sfer życia Jaggera nie brakuje (za jedną szczególnie urągającą męskości swojego dawnego przyjaciela Richards przeprosił, jednak ze swojego zdania się nie wycofał).

Listę dopełniają: pisarz Eduard Limonow oraz mężczyzna, którego nikomu nie trzeba przedstawiać: Steve Jobs. Wśród rankingu prawdziwych mężczyzn znalazło się także kilku Polaków: Jan Nowicki (który ożenił się po siedemdziesiątce, żeby sprawdzić "jak to wygląda") ze swoją książką Mężczyzna i one, piłkarz Wojciech Kowalczyk vel. Kowal, Tomasz Stańko, czyli Desperado oraz Ryszard Kapuściński (Non-fiction). Szczególnie wyróżniony, bowiem pojawił się podwójnie, został Marek Hłasko: Pamiętnik 1945-1946 oraz Listy).

REKLAMA

Podsumowując. Drogie Panie, nieważne, czy pociągają Was muzycy, sportowcy, intelektualiści czy pisarze, w tym autobiograficzno-biograficznym rankingu prawdziwych mężczyzn każda z Was znajdzie coś dla siebie. Drodzy Panowie, wiemy, że przedstawiona powyżej oferta w pełni dotyczy także i Was i to czysty przypadek, że jeszcze Was tam nie ma. Z pewnością jednak bez trudu odnajdziecie się w świecie tych, których historie życia już udało się spisać.

Dla tych kobiet, które chcą na jakiś czas oderwać się od prawdziwych mężczyzn przewidziana jest inna oferta, w której skład wchodzi wybór książek polskiej pisarki, Katarzyny Michalak. Spośród czternastu zaproponowanych pozycji na uwagę zasługuje szczególnie powieść sensacyjna Mistrz, wydana niedawno, bo 23 stycznia 2013 roku. Groźni gangsterzy, piękne kobiety, niebezpieczeństwo, seks i jeszcze więcej seksu. Tytuł zdecydowanie nie dla wojujących purystów (purystek?) i osób o nieskalanej niewinności. W gusta tych ostatnich z pewnością trafią inne, znajdujące się na promocyjnej liście publikacje. Wśród nich cykl Sklepik z niespodzianką, opowiadający o losach kilku przyjaciółek, między innymi Bogusi, Adeli i Lidki. Ponadto w ofercie znalazły się: Nadzieja, Wiśniowy dworek, Poczekajka, Zachcianek, Lato w Jagódce, Zmyślona oraz Gra o Ferrin. Lektura lekka, odprężająca i zdecydowanie nie bez powodu kierowana do kobiet.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA