REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Dzieje się
  3. Media

Kuba Wojewódzki doradza, jak robić hajs na Instagramie. Krytykuje przy tym swoich kolegów ze stacji TVN, m.in. Filipa Chajzera

„Przejrzyj sobie konta np. Michała Piróga, Tomasza Kammela i Filipa Chajzera — i pod żadnym pozorem nie rób tego co oni” — napisał na Instagramie Kuba Wojewódzki, który twierdzi, że wie jak „robić hajs” w social mediach. Co na to koledzy z TVN?

18.08.2020
19:30
kuba wojewodzki instagram michal pirog zaczepka
REKLAMA
REKLAMA

Kuba Wojewódzki, samozwańczy król TVN, a zarazem jedna z najwyrazistszych postaci polskiego showbiznesu, podzielił się z fanami nietypowymi przemyśleniami. Dziennikarz opublikował wpis, w który doradza, w jaki sposób zarobić „10 średnich krajowych za jeden wpis na Instagramie”. Okazuje się, że wcale nie chodzi o intratne współprace i lokowanie luksusowych produktów, jak zwykli robić popularni influencerzy. Zamiast tego, jedną z zasad Wojewódzkiego jest... „luksus bycia nielubianym”:

„Jak zarobić 10 średnich krajowych za 1 wpis na Instagramie☝️
1. Załóż konto
2. Nie przerabiaj zdjęć, zostaw to tym co nie przerobili swoich problemów.
3. Pisz co myślisz a nie to co myślą inni.
4. Nie używaj zwrotów typu ~ Piątek, piąteczek, piątunio tudzież Wakajki.
5. Przejrzyj sobie konta np.
@michalpirog
@tomaszkammel
@filip_chajzer
6. I pod żadnym pozorem nie rób tego co oni.
7. Pozwól sobie na luksus bycia nielubianym.
8. O takich więcej piszą.
9. Taki mamy klimat.
10. Wystawiaj fakturę.”

— czytamy na Instagramie showmana.

Wojewódzki: geniusz social mediów czy „janusz biznesu”?

Kuba Wojewódzki słynie z tego, że lubi chwalić się swoim okazałym majątkiem. Oprócz zarobków płynących z TVN, na konto dziennikarza trafiają m.in. wpływy z udziału w reklamach (sieć  Play, oranżada Hellena) i pozatelewizyjnej działalności dziennikarskiej (Wojewódzki odpowiada m.in. za satyryczną kolumnę „Mea pulpa” w tygodniku „Polityka”). Okazuje się, że również z aktywności w social mediach potrafi zrobić żyłę złota — wystarczy spojrzeć na hasztagi towarzyszące przywołanemu wyżej, żartobliwemu wpisowi — a przekonamy się, że również ten z pozoru niewinny post jest sponsorowany przez znaną polską markę jubilerską. Tak więc — żarty żartami, ale hajs się musi zgadzać. Prawda, Kuba?

Piróg odpowiada: „stare ratlerki dalej szczekają”

Z ciekawości sprawdziliśmy, co na tę zaczepkę koledzy z branży, których Wojewódzki przywołał w swoim wpisie jako antyprzykłady instagramowych karier — w końcu aż dwóch z nich to znajomi z tej samej stacji. U Filipa Chajzera i Tomasza Kammela nie znaleźliśmy reakcji na wpis dziennikarza. Za to u Michała Piróga, naszą uwagę przykuło pewne post scriptum:

„P.s ptaszyny donoszą, że stare ratlerki dalej szczekają... cisza nad grobem umarłej, minionej świetności”

— czytamy na Instagramie prezentera znanego m.in. z programu „Top Model”.

Nie trzeba być geniuszem (jak Kuba), żeby odczytać to jako przytyk w stronę Wojewódzkiego. Ale cóż, jak się ma luksus „bycia nielubianym”, to i takie wpisy pewnie nie robią na autorze większego wrażenia.

REKLAMA

Nie przegap nowych tekstów. Obserwuj serwis Rozrywka.Blog w Google News.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA