REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Dzieje się

Zachwycają się schabowym, dzielą się przepisami i jest ich naprawdę dużo. Obcokrajowcy zakochali się w polskiej kuchni

Gołąbki, mielone, kanapka z domowym chlebem, smalcem i ogórkiem i klasyczny sernik. Te polskie przysmaki robią furorę... na świecie. Na facebookowej grupie Polish Recipes ludzie z całego świata czerpią inspiracje z polskiej kuchni, dzieląc się przepisami polskich dań oraz przekąsek. To jeszcze nie wszystko, gdyż grupa świetnie sprawdza się wśród Polaków za granicą. Gdy na przykład w obcym kraju brakuje danego produktu do potrawy, z pomocą przychodzą użytkownicy grupy, rodacy, którzy podpowiedzą, jakiego zamiennika użyć.

20.03.2023
19:19
Polskie jedzenie hitem na świecie
REKLAMA

Kuchnia polska choć może nie jest najzdrowsza na świecie, ma całkiem pokaźne grono sympatyków. Po polsku gotują obywatele świata, którzy na facebookowej grupie Polish Recipes/ Kuchnia polska Group dzielą się przepisami i poradami odnośnie polskich dań. Grupa liczy już 193 tysiące obserwujących i wciąż mocno się rozrasta.

REKLAMA

Polskie jedzenie hitem na świecie. Obcokrajowcy czerpią z kuchni polskiej garściami

Jak się okazuje, na grupie Polish Recipes obecni są Polacy mieszkający za granicą, ale też obcokrajowcy, którzy są w związkach i małżeństwach z Polakami, a także wszyscy ci, którzy szukają urozmaicenia w kuchni i fani nowych smaków. Wśród licznych przepisów na facebookowej grupie znalazły się takie dania kuchni polskiej jak m.in. klasyki w postaci schabowych czy gołąbków, klasycznego świątecznego sernika, rosołu niedzielnego czy kotletów mielonych. Fani polskiego jedzenia dzielą się nie tylko sprawdzonymi przepisami, ale też poradami odnośnie m.in. robienia nalewek.

 class="wp-image-2339227"

Zdjęcie z facebookowej grupy Polish Recipes

Brakuje białego sera za granicą? To nic, użyj zamiennika

Pod niemal z każdym przepisów pojawiają się setki komentarzy dotyczących zarówno samych dań oraz ich przygotowywania. Choć większość wpisów jest po angielsku, na grupie nie brakuje też języka polskiego. Gdy za granicą brakuje produktu, który jest popularny w Polsce, z pomocą przychodzą inni użytkownicy grupy, przedstawiając sprawdzone zamienniki, które sprawią, że dana potrawa czy wypiek będzie smakować "jak u mamy"

 class="wp-image-2339350"
Screen z grupy Polish Recipes

Warto oczywiście wspomnieć o zachwytach nad smakami kuchni polskiej, a tych nie brakuje. W komentarzach spora część obcokrajowców przyznaje, że choć nie znała danej potrawy, na pewno ją zrobi. Gdy już to uczyni, na pewno zostawi komentarz w stylu "it was delicious", co znaczy, że polsko-zagraniczna współpraca gastro jak najbardziej udała się.

REKLAMA
 class="wp-image-2339371"
Screen z grupy Polish Recipes

Grupa Polish Recipes poza samymi konkretnymi przepisami jest również świetną promocją kuchni polskiej, która zdaniem wielu osób jest bardzo mocno niedoceniona na świecie. Strona z pewnością jest również kopalnią inspiracje odnośnie dań obiadowych, wypieków czy też przekąsek. Smacznego!

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA