REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Muzyka
  3. Dzieje się

Kult odwołał koncerty, wrzucił niepokojące zdjęcie i się zaczęło. Wiemy, co naprawdę dzieje się z Kazikiem

Najpierw Kult odwołał koncerty, a kilkanaście godzin później dodał zdjęcie swojego lidera w aparaturze przypominającej maskę tlenową. Internauci zaczęli snuć domysły nawiązujące do oświadczenia, w którym zespół nie chciał grać na imprezach tylko dla zaszczepionych. „Paranoja” — mówi nam menadżer Kultu, Piotr Wieteska.

16.06.2021
16:49
kazik kult koncerty maska apartheid covid-19
REKLAMA

Kultowy zespół ledwo wrócił do koncertowania po potwornie długiej przerwie wywołanej pandemią, a już musiał odwołać dwa występy. Na Facebooku pojawiła się wczoraj przykra informacja dla fanów z Łodzi i Torunia. Oba zaplanowane koncerty zostały przeniesione.

REKLAMA

Bardzo nie lubimy przekazywać takich informacji... Jednak niestety, z powodu nagłej niedyspozycji wokalnej Kazika, jesteśmy zmuszeni przełożyć jutrzejszy (16 czerwca) koncerty Kult Akustik w łódzkim Klubie Wytwórnia, a także zaplanowany na dzień później koncert w CKK Jordanki w Toruniu. Bardzo przepraszamy za zaistniałe niedogodności, jednak w tej sytuacji zdrowie Kazika jest dla nas najważniejsze.

— napisał zespół na Facebooku

Internauci wypomnieli Kultowi oświadczenie z koncertami dla zaszczepionych.

Fani przyjęli tę informację z żalem, ale i zrozumieniem. Jednak dziś Kult wrzucił kolejny post – ze zdjęciem Kazika, który ma na twarzy aparaturę przypominającą maskę tlenową używaną przy leczeniu Covid-19.

I zaczęły się teorie. W komentarzach przywoływano kontrowersyjne ogłoszenie, w którym Kult zapewnił, że nie będzie grał na imprezach tylko dla zaszczepionych pisząc, że „apartheidowi mówimy zdecydowanie NIE”.

„Mam nadzieje, że teraz już Pan wie, dlaczego w imprezach masowych chcemy, aby uczestniczyli tylko zaszczepieni. Oczywiście zdrówka i wszystkiego dobrego życzę!”, „Covid w czerwcu. Okazuje się, że ta cała akcja kontestująca system, to było po prostu podbijanie ceny”, „Dopiero wyśmiewał szczepienia, to mu teraz przyklepią kowida za karę. Trzym się Kazik”, „To za ten aparhajt. Może jednak szczepimy?” — pisali internauci.

Kazik chciał tylko pokazać fanom z Poznania, że walczy o piątkowy koncert.

Zapytałem u źródła, żeby rozwiać wszelkie wątpliwości. Zadzwoniłem do współzałożyciela i menadżera Kultu, Piotra Wieteski. Kiedy tylko usłyszał, że jestem dziennikarzem, westchnął, bo był załamany komentarzami w internecie i artykułami na temat stanu zdrowia Kazika.

Ludzie często nie czytają ze zrozumieniem. Nikt nic nie napisał o covidzie, a wszyscy dorabiają do tego historie. Czy nie można już zachorować na nic innego? Paranoja. Kazik ma po prostu zdarty głos po próbach. Na wczorajszym koncercie w Lublinie w pewnym momencie miał problemy ze śpiewaniem. Musiał na chwilę przerwać, ale dotrwał do końca dwuipółgodzinnego występu – powiedział nam Piotra Wieteska. – Niestety jego obecny stan nie pozwala na zagranie koncertu dziś i jutro, więc walczymy o piątkowe wydarzenie w Poznaniu. Zdjęcie, które dodaliśmy, jest kontynuacją postu o odwołanych imprezach. Chcieliśmy pokazać fanom, że staramy się ich nie zawieść. Kazik nie ma na twarzy maski tlenowej, ale inhalator. Jest u siebie w domu i nie jest chory na covid. Wszystko z nim w porządku, chce tylko doprowadzić swój głos do ładu na piątek — kontynuował menadżer.

REKLAMA

Piątkowy koncert Kultu będzie ostatnim w tym miesiącu. Muzycy wracają na scenę 2 lipca, kiedy to zagrają w Gdańsku.

* zdjęcie główne: www.facebook.com/kultoficjalnie

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA