REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Muzyka

Solowy album Kurta Cobaina ujrzy światło dzienne latem

21 lat po śmierci Kurta Cobaina wydana zostanie płyta z solowymi utworami artysty. Album będzie się składał z niepublikowanych wcześniej kawałków z domowego archiwum lidera Nirvany.

04.05.2015
9:58
Solowy album Kurta Cobaina ujrzy światło dzienne latem
REKLAMA
REKLAMA

Za wydawnictwo to odpowiedzialny jest Brett Morgen, reżyser „Montage of Heck”, dokumentalnego filmu poświęconego życiu Kurta Cobaina. Podczas prac nad swoim dziełem Morgen dotarł do ponad 200 godzin nieznanych wcześniej szerszej publiczności materiałów, nagranych przez Cobaina na różnych etapach jego życia. Postanowił wybrać najciekawsze z nich i opublikować je w formie albumu. Prace nad nim już się rozpoczęły, premiera zapowiedziana jest na lato tego roku - dokładna data nie jest jeszcze znana.

kurt cobain montage of heck
REKLAMA

Na płycie znajdą się między innymi piosenki, które Kurt Cobain wykonał z Courtney Love, jego wczesne demówki oraz covery utworów innych zespołów, między innymi The Beatles. Morgen zapewnia, że zebrany materiał zaskoczy fanów twórczości tego artysty.

Film "Montage of Heck" trafi na antenę amerykańskiego HBO już 5 maja. Nie wiadomo, kiedy zostanie wyemitowany w Polsce. Dokument był wcześniej pokazywany na festiwalu filmowym w Sundance, gdzie spotkał się z bardzo pozytywnymi recenzjami, oraz w wybranych kinach na całym świecie.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA