REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy

Zobacz pierwszy zwiastun filmu dokumentalnego poświęconego Kurtowi Cobainowi

"Montage of Heck", czyli dokument opowiadający o życiu Kurta Cobaina po raz pierwszy został zaprezentowany na tegorocznym festiwalu filmowym w Sundance, gdzie spotkał się z bardzo ciepłym przyjęciem i pozytywnymi recenzjami. Widzowie z całego świata będą mogli go obejrzeć dopiero w maju, gdy zostanie wyemitowany przez HBO. Tymczasem w Sieci udostępniono właśnie pierwszy jego zwiastun.

12.03.2015
9:17
Zobacz pierwszy zwiastun filmu dokumentalnego poświęconego Kurtowi Cobainowi
REKLAMA
REKLAMA

"Montage of Heck" ma być filmową opowieścią poruszającą wszystkie najważniejsze wątki z biografii założyciela Nirvany - od wczesnego dzieciństwa aż po jego samobójczą śmierć. Twórcy chcą pokazać jak kształtowały się i z czego wynikały konkretne poglądy oraz postawy Cobaina, jakie były jego relacje z rodziną i w jaki sposób wpłynął na niego sukces osiągnięty przez jego zespół. Na film złożą się między innymi wywiady z jego bliskimi, materiały z prywatnego archiwum muzyka (w tym również nigdy wcześniej niepublikowane zdjęcia i nagrania) i specjalnie przygotowane animacje. W ścieżce dźwiękowej "Montage of Heck" znajdzie się również dwunastominutowy utwór nagrany przez Cobaina, który będzie można usłyszeć po raz pierwszy.

REKLAMA

Zwiastun "Montage of Heck" robi znakomite wrażenie, zapowiadając naprawdę wyjątkowy film. Pytanie tylko, czy poza kilkoma nieznanymi wcześniej fotografiami i nagraniami wniesie on cokolwiek nowego, czy będzie jedynie po raz kolejny na nowo opowiedzianą dość dobrze znaną historią. Przekonamy się już wkrótce - amerykańska premiera "Montage of Heck" zapowiedziana jest na 4 maja. Z kolei 7 kwietnia opublikowana zostanie towarzysząca filmowi książka, w której znajdą się "rzadkie skarby" z archiwum Cobaina.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA