REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Muzyka

Lady Gaga niczym Taconafide? A może Katy Perry? Ta piosenka budzi kontrowersje

Nowy album Lady Gagi wywołał entuzjazm wśród fanów piosenkarki, ale jeden z utworów przykuł szczególną uwagę internautów. Ich zdaniem, piosenka Sour Candy do złudzenia przypomina pewien hit sprzed trzech lat, wylansowany przez… Katy Perry. 

29.05.2020
14:10
lady gaga katy perry taconafide plagiat czy inspiracja
REKLAMA
REKLAMA

Dziś (piątek, 29 maja) ukazała się najnowsza, szósta już płyta Lady Gagi. Krążek „Chromatica” promuje m.in. utwór Sour Candy. Po opadnięciu pierwszej fali entuzjazmu wywołanego wielkim powrotem królowej popu, w sieci pojawiły się jednak spekulacje dotyczące piosenki. Internauci dopatrzyli się w niej zaskakująco uderzającego podobieństwa do hitu wylansowanego przez Katy Perry. 

Piosenki brzmią podobnie? Sami oceńcie:

To nie Gaga kopiuje Perry: tak naprawdę obie zainspirowały się tym samym bitem.

Okazało się, że Gaga sięgnęła po ten sam sampel, którego trzy lata wcześniej użyła Perry w piosence Swish Swish. Z tego powodu faktycznie oba utwory mogą brzmieć podobnie, ale jednocześnie różnią się na tyle mocno, że o jakimkolwiek plagiacie nie może być mowy. Zwłaszcza, że obie wokalistki — Gaga i Perry — zapożyczyły charakterystyczny sampel z jeszcze innego utworu.

Gaga niczym Taconafide?

Co więcej, jak się okazuje, to nie jedyne wątpliwości wokół Sour Candy. Polscy fani dopatrzyli się bowiem w piosence inspiracji utworem… Taconafide. Zdaniem niektórych, bit piosenki do złudzenia przypomina ten z Tamagotchi:

REKLAMA

Cóż, o ile istnieje prawdopodobieństwo, że Lady Gaga rzeczywiście zainspirowała się piosenką Katy Perry, o tyle raczej trudno sobie wyobrazić, by amerykańska królowa popu papugowała styl polskich raperów. Chociaż na YouTube Tamagotchi ma ponad 80 mln wyświetleń, czyli czterokrotnie więcej, niż piosenka Gagi, nasi panowie pracowali na ten wynik ponad dwa lata. Gadze wystarczyła zaś doba, żeby przyciągnąć tylko do tego jednego utworu ponad 20 milionów odsłon.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA