REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Dzieje się
  3. Dramy

Łąki Łan wywalił swojego wokalistę. Przegiął pałę z foliarstwem w czasie wojny [AKTUALIZACJA]

Zespół Łąki Łan rozstał się z swoim liderem - Paprodziadem. Tak wynika z oświadczenia perkusisty na Facebooku. Napisał o nim "były wokalista" i stwierdził, że przynosi wstyd nie tylko im, ale i całej Polsce. Muzyk od początku pandemii dokazywał teoriami spiskowymi. Teraz zaczął jednak je mieszać z wojną w Ukrainie niczym ruski troll, co przelało czarę goryczy.

09.03.2022
15:42
laki lan paprodziad wyrzucony teorie spiskowe ukraina
REKLAMA

Łąki Łan to znany polski zespół w oryginalny sposób łączący funk, elektronikę i rocka. Powstał w 1999 roku i od tego czasu zdobyli duże grono słuchaczy i pojawiali się na wielu festiwalach. Sam pamiętam dzikie pogo-harce pod sceną na ich woodstockowym koncercie w 2010 roku.

REKLAMA

Duży wpływ na popularność grupy miały z pewnością pokręcone teksty Włodzimierza "Paprodziada" Dembowskiego, w których oddawał hołd naturze i Ziemi. Liderowi Łąki Łan w ostatnim czasie jednak odjechał peron. Najpierw szerzył fake newsy o pandemii, a teraz o wojnie w Ukrainie.

Łąki Łan odcina się od Paprodziada. Wstydzą się wokalisty za jego foliarskie posty

Piotr "Mega Motyl" Koźbielski, który w Łąki Łan gra na perkusji, napisał na Facebooku oświadczenie, w którym odcina się od swojego lidera. Wychodzi na to, że Paprodziad został też wyrzucony z zespołu. Poszło o rzeczy, które wypisuje w mediach społecznościowych. W czasie wojny w Ukrainie czasem jednak lepiej jest milczeć, niż pleść głupoty lub rozsiewać fake newsy.

Piszę to z wielkim smutkiem… W obliczu tragedii, jaka dzieje się w Ukrainie i tego co wypisuje w socjal mediach mój były już wokalista Włodek Dembowski aka Paprodziad, całkowicie odcinam się od niego i nie chce być już nigdy z nim kojarzony. Przynosi on wstyd zespołowi Łąki Łan i całej Polsce

- napisał Piotr "Mega Motyl" Koźbielski z Łąki Łan.

W ostatnim czasie wielu muzyków poróżniło się i rozstało. Perkusista Offspring został wyrzucony z kapeli, bo nie chciał się zaszczepić. Członkowie Łąki Łan długo czekali ze swoją decyzją, ale internauci odetchnęli z ulgą. "Smutno, ale decyzja zrozumiała i wyczekiwana. Dzięki za odwagę!", "Nie można siedzieć przy jednym stole/grać razem na scenie z kimś, kto jest odklejony od rzeczywistości, czym krzywdzi innych, tak negatywnie odklejonym. To już nie jest śmieszne..." - czytamy w komentarzach pod postem Mega Motyla.

Paprodziad z Łąki Łan od początku pandemii wypisywał teorie spiskowe i nagrał antyszczepionkową piosenkę.

Paprodziad już w zeszłym "zasłynął" antyszczepionkową piosenką Larum, którą nagrał z Bilonem i Szwedem SWD ze znanego rap-składu Hemp Gru. Nawijali w niej m.in. "Skirlidirlibą, fale są, fale są i nadajniki w szprycach od filantropa Billa", teledysk na YouTube dobił do niemal miliona wyświetleń.

Łąki Łan - afera z Paprodziadem

Na tym jednak Paprodziad swojej krucjaty nie zakończył. Na swoim Facebooku publikuje rzeczy, które prezentują wyższym poziom oderwania od rzeczywistości niż przeciętny antyszczepionkowiec. Każdy z nas, nawet ci, którzy przyjęli szprycę z nadajnikami Billa Gatesa, miał różne wątpliwości dotyczące szczepionki. Wrzucanie jednak artykułów z bieda-źródeł o eksperymentach płodowych czy terapiach genowych (RNA ze szczepionki nie jest w stanie zmienić DNA), to już hardcore'owe foliarstwo.

 class="wp-image-1911928"
Screeny z Facebooka / Łąki Łan

Miarka się jednak najwyraźniej przebrała, gdy zaczął udostępniać filmiki, na którym np. jakaś kobieta mówi, że wojna w Ukrainie jest przykrywką dla uchwalenia "globalnego traktatu pandemicznego", który dałby WHO władzę nad światem (na spółę z Billem Gatesem). Również i on sam zaczął pisać swoje teorie w tym temacie, ale z polskiej perspektywy.

"Przepełnione szpitale, gdzie umierali NIEZASZCZEPIENI, nagle są puste i gotowe na przyjmowanie uchodźców", "Agresywni islamscy uchodźcy z granicy na Białorusi nagle przeteleportowali się na Ukrainę i są studentami wpuszczanymi do Polski bez weryfikacji i oburzenia obywateli" - to tylko niektóre ze spostrzeżeń i fake newsów Paprodziada. Najbardziej wymownym stwierdzeniem, które pokazuje, jak bardzo się myli, jest jednak to: "Ludzie zaakceptowali benzynę po 6-7 pln za litr". Tjaa...

Co dalej z Łąki Łan? Napisałem w tej sprawie do zespołu i perkusisty. Czekam na odpowiedź.

AKTUALIZACJA

REKLAMA

Zespół Łąki Łan ustosunkował się do sytuacji z Paprodziadem na swoim koncie na Facebooku.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA