REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy
  3. Seriale

Demoniczna laleczka Chucky znów będzie straszyć, tym razem w serialu. Syfy nabyło prawa do produkcji

Wygląda na to, że sławna laleczka Chucky niedługo powróci, by siać terror w światowej rozrywce. Tym razem jednak nie będzie to film, a serial.

29.01.2019
19:32
Laleczka Chucky serial
REKLAMA
REKLAMA

Amerykańska stacja Syfy wkrótce poszerzy swoją ofertę. Telewizja wyprodukowała do tej pory świetne seriale o tematyce science fiction, takie jak „The Expanse”, „Battlestar Galactica”, „12 małp”, a ostatnio „Nightflyers”. Jednak wydaje się, że coraz chętniej wychodzi poza ustalone do tej pory ramy gatunkowe. Najnowszym ambitnym projektem spod sztandaru Syfy ma być serial, którego głównym bohaterem właśnie została laleczka Chucky.

Jeśli i wy zastanawiacie się, czy serial ma szanse spełnić wasze oczekiwania, to możecie spać spokojnie. Losy demonicznej zabawki są w dobrych rękach. Za stworzenie serialu odpowiada dobrze wam znana ekipa. Producentami wykonawczymi serii zostali Don Mancini, pomysłodawca i współscenarzysta filmów o morderczej zabawce, David Kirschner, producent filmów, a także Nick Antosca. Dodatkowo Mancini ma napisać scenariusz do serialu. Produkcją ma się zająć Universal Cable Productions, które już współpracowało z Syfy przy okazji tworzenia „12 małp” czy „Battlestar Galactica”.

Jak informuje serwis Deadline, serial opowiadający o kultowej lalce z horrorów to część strategii Syfy. Jest ona skierowana na ikoniczne produkty popkultury posiadające stabilną bazę fanów. Do takich produkcji zaliczają się także między innymi „Krypton”, „Magicy” czy „Nightflyers”.

O czym opowie serial?

Chucky po raz pierwszy pojawił się na ekranach kin w 1988 roku w filmie pod tytułem „Laleczka Chucky”. Od tego czasu stworzono już sześć sequeli, które ponownie podejmowały temat demonicznej zabawki opętanej przez ducha zmarłego seryjnego mordercy Charlesa Lee Raya. Można więc uważać, że ta tematyka jest już mocno wyczerpana. Jednak, jak twierdzi Don Mancini, przed Chuckym jeszcze bardzo dużo przygód:

REKLAMA

Serial będzie nowym otwarciem dla całej franczyzy. Taki ruch pozwoli nam zbadać postać Chucky'ego dogłębnie, co możliwe jest tylko w przypadku formatu telewizyjnego, jednocześnie pozostając w zgodzie z oryginalną wizją, która terroryzuje swoich widzów już od ponad trzech dekad.

Czy jednak historia laleczki Chucky faktycznie sprawdzi się jako serial? O tym przekonamy się zapewne już niedługo.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA