REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy

Lata 90. na Ninateka.pl - poczuj klimat tamtych lat

Jakiś czas temu pisaliśmy o stronie Ninateka.pl, czyli platformie udostępniającej różne cyfrowe treści z szeroko rozumianego świata kultury: muzyki, filmu czy teatru. W tym tygodniu Ninateka świętuje lata 90. XX wieku pod hasłem "Flanela i walkman - nostalgią o latach 90.". Rzeczywiście te dwa, nazwijmy to artefakty, doskonale uosabiają czasy, kiedy każdy z nas mógł cieszyć się prawdziwymi dobranockami o 19:00 na TVP1 czy kreskówkami od Hanna-Barbera niezmiennie w każdą niedzielę przed "Familiadą". 

22.01.2014
11:20
Lata 90. na Ninateka.pl
REKLAMA

Lata 90. to nadal czasy grunge'u, "Beverly Hills 90210", muzyki z magnetofonu bądź walkmana i żenujących, acz urokliwych filmów z uroczystości rodzinnych. Czas przewijania kaset długopisem bądź ołówkiem i programów typu "Koło fortuny". To czas początku wolności i przemian na polskim rynku, a także okres, który dzisiaj wykorzystywany jest do prześmiewczych komentarzy i setek memów pt. #gimbnieznajo.

REKLAMA
ninateka
REKLAMA

Ninateka.pl proponuje nam podróż sentymentalną poprzez archiwa domowe czy sondy uliczne. Ten materiał to bardzo dobry krok, by upowszechnić inne takie pamiątki z przeszłości. Niestety w ramach tej akcji zostało udostępnione tylko kilka archiwalnych filmików. Aż prosi się o więcej. Niech jednak ta propozycja Ninateki będzie preludium do własnych poszukiwań, zwłaszcza, że coraz więcej starszych treści udostępnianych jest cyfrowo i na tej stronie, i choćby legalnie na YouTube.com, gdzie obejrzeć możemy Polską kronikę filmową czy produkcje z lat 60., 70. czy 80 (Studio filmowe TOR i Studio filmowe KADR). Dobry ruch, Ninateko!

Po więcej zapraszam tutaj.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA