REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Seriale

Nie mogło być Monty Pythona bez Latającego Cyrku. Serial trafi do katalogu Netfliksa

Do dostępnej na Netfliksie kolekcji filmów i programów stworzonych przez słynnych angielskich komików dołączy jedno z ich najbardziej znanych: Latający Cyrk Monty Pythona.

24.04.2018
13:37
latający cyrk monty pythona netflix
REKLAMA
REKLAMA

Już pierwszego czerwca w ofercie platformy Netflix Polska pojawi się kultowy już Latający Cyrk Monty Pythona. Ten dołączy do kolekcji oferowanych już dzieł angielskiej grupy, takich jak Żywot Briana czy Monty Python i Święty Graal. To nie tylko kilka godzin fantastycznej zabawy, ale również swego rodzaju dzieło historyczne. To właśnie Latający Cyrk Monty Pythona rozsławił grupę na całym świecie.

Na razie pojawi się wyłącznie pierwszy z czterech sezonów serialu, który był produkowany przez telewizję BBC w latach 1969-1974. Każdy z odcinków składa się w serię luźno powiązanych ze sobą skeczy o absurdalnym charakterze. Choć jako całość tworzą pewną spójną całość, niejednokrotnie się do siebie nawzajem odwołując.

To właśnie ten słynny absurdalny humor w Latającym Cyrku Monty Pythona rozsławił grupę. Wybór Netfliksa to strzał w dziesiątkę.

Zwłaszcza, że dla komików nie było żadnych świętości. Nie mieli problemu nawet z naigrywaniem się ze swojego producenta, firmy BBC i jej poważnych kłopotów finansowych. Nie bali się nawet obrażać widzów. Choć w bardzo wysmakowany i wysublimowany sposób.

W skład grupy wchodzili Graham Chapman, John Cleese, Terry Gilliam, Eric Idle, Terry Jones oraz Michael Palin. Dlaczego warto ich oglądać? Kilka skeczy można znaleźć na nieaturyzowanych kanałach YouTube. Wszystkie, w wygodny sposób, na Netfliksie. Wykorzystam te pierwsze, by was zachęcić:

Brudny Widelec

Hiszpańska Inkwizycja

Johann Gambolputty

Martwa Papuga

Ministerstwo głupich kroków

Najzabawniejszy dowcip świata

Piosenka drwala

REKLAMA

Taniec z policzkowaniem rybami

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA