REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy
  3. Seriale

Monty Python od dzisiaj w serwisie Netflix

Monty Python zapisał się złotymi zgłoskami w historii komedii. Brytyjczycy najpierw podbili telewizję, by następnie stworzyć kilka kolejnych arcydzieł na dużym ekranie. W Netfliksie pojawiły się właśnie produkcje, za które odpowiadają komicy.

15.04.2018
9:22
monty python and the holy grail
REKLAMA
REKLAMA

W skład grupy wchodzili Graham Chapman, John Cleese, Terry Gilliam, Eric Idle, Terry Jones oraz Michael Palin. Kariera Pythonów w telewizji rozpoczęła się w 1969 roku od nadawanego na BBC Latającego Cyrku Monty Pythona. Humor grupy stanowił połączenie abstrakcyjnych gagów, oryginalnych pomysłów i szyderczego spojrzenia na rzeczywistość.

Do najsłynniejszych skeczy Pythonów należą m.in. „Nikt nie spodziewa się hiszpańskiej inkwizycji”, „Mecz filozofów”, „Martwa papuga” czy pochodzące z filmowego dorobku: pojedynek z Czarnym Rycerzem i lekcja edukacji seksualnej.

Produkcje Monty Pythona są już dostępne w Netfliksie. W ofercie znajdują się takie hity grupy jak Żywot Briana oraz Monty Python i Święty Graal.

REKLAMA

Zapowiadano, że liczba produkcji sygnowanych Monty Pythonem, które trafią do serwisu, będzie większa. Nie wiadomo było jednak, jakie filmy i serie pojawią się w Polsce, ponieważ w każdym kraju oferta Netfliksa wygląda nieco inaczej. Być może w przyszłości biblioteka serwisu zostanie rozszerzona o kolejne tytuły.

Oprócz Netfliksa dokonania grupy możemy obejrzeć w Polsce także na innych platformach VOD. Sen życia według Monty Pythona zobaczymy od niedawna w Showmaksie, zaś w ofercie HBO GO znajdziemy pierwsze pełnometrażowe dzieło grupy, A teraz coś z zupełnie innej beczki.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA