REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Seriale

Latający Cyrk Monty Pythona wreszcie wylądował na Netfliksie

Trudno mówić o historii satyry i komedii, nie wspominając choćby słowem o dokonaniach Monty Pythona. Netflix coraz mocniej otwiera się na produkcje legendarnej grupy brytyjskich komików. Latający Cyrk Monty Pythona właśnie trafił do biblioteki największego serwisu streamingowego.

01.06.2018
9:22
Latający Cyrk Monty Pythona od dzisiaj będzie bawić na serwisie Netflix
REKLAMA
REKLAMA

Latający Cyrk Monty Pythona to pierwsze wspólne dzieło wszystkich członków sławetnej grupy. Serial nadawany na BBC w latach 1969-74 składał się z krótkich skeczy wyśmiewających na rozmaite sposoby przywary Brytyjczyków. Monty Python już od samego początku swojego istnienia posługiwał się surrealistycznym humorem, niedopowiedzeniami i wizualnymi gagami.

W większości skeczy pojawiali się przede wszystkim członkowie grupy, czyli Graham Chapman, John Cleese, Terry Gilliam, Eric Idle, Terry Jones oraz Michael Palin. Czasem zatrudniali również innych aktorów i aktorki. Stała obecność członków Monty Pythona sprawiała, że na przestrzeni czterech sezonów pojawiło się kilka powracających postaci i skeczy. Posiadacze Netfliksa będą mogli jednak przekonać się do słuszności tego stwierdzenia tylko w pewnej części.

Do biblioteki serwisu trafia na razie tylko pierwszy sezon Latającego Cyrku Monty Pythona.

To trzynaście odcinków nadawanych od 5 października 1969 do 11 stycznia kolejnego roku. Każdy epizod trwa ok. pół godziny i zapewnia masę rozrywki i doskonałego (choć specyficznego) humoru. Już w pierwszej serii zdarzają się najbardziej popularne skecze Monty Pythona, jak: Najśmieszniejszy dowcip na świecie, skecz z martwą papugą czy piosenka drwali.

Na Netfliksie można znaleźć także inne produkcje grupy, z jej późniejszego okresu, gdy z telewizji przeniosła się do kin. Na ten moment nie wiadomo, czy do serwisu w przyszłości trafią kolejne sezony Latającego Cyrku Monty Pythona.

REKLAMA

Wiele zależy zapewne od popularności programu wśród widzów serwisu. Wydaje się to jednak możliwe. Pierwotnie mówiło się, że na Netfliksie znajdą się wszystkie najważniejsze produkcje Pythonów, choć oferta będzie się różnić między krajami.

Latający Cyrk Monty Pythona można znaleźć na Netfliksie.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA