REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Muzyka

Led Zeppelin od kulis i prywatnie na iTunes

iTunes ostatnio rozpieszcza fanów klasycznego rocka - niedawno w sklepie Apple ekskluzywnie w wersji cyfrowej pojawił się album Let It Be... Naked The Beatles, a teraz także fani Led Zeppelin, innej legendarnej ekipy, znajdą coś dla siebie - również tylko i wyłącznie w ramach jabłkowego ekosystemu.

09.04.2013
20:00
Led Zeppelin od kulis i prywatnie na iTunes
REKLAMA
REKLAMA

Neal Preston to człowiek, który dziś jest już instytucją w dziedzinie fotografowania rockowych gwiazd. I to właśnie on miał dostęp do jednego z najważniejszych zespołów w historii muzyki, Led Zepplin - zarówno gdy ci dawali swoje niezapomniane rockowe przedstawienia na scenie, jak i gdy ściągali instrumenty, odkładali mikrofony i schodzili za kulisy. Owe fotografie Prestona, dokumentujące trasę zespołu w 1969-1970, złożyły się na interaktywny, multimedialny album, wzbogacony także o ekskluzywne, nigdy wcześnie nieoglądane materiały wideo, wywiady i skany rozmaitych zeppelinowych dokumentów czy innych związanych z zespołem pamiątek (np. list utworów na koncert). Led Zeppelin: Sound And Fury to wyjątkowa kopalnia informacji z pierwszej ręki o twórcach Stairway To Heaven oraz prawdziwy wycinek historii.

Jimmy'ego Page’a i spółkę będziecie mogli pogłaskać po fotkach na waszych iPadach już 15. kwietnia, kiedy ten ebook powinien pojawić się w iTunes - natomiast pre-order można wykonać już teraz. Zdecydowanie warto, bowiem mówimy tu o albumie dostępnym za marne 6,99€, a oferującym w zamian ponad 250 fotografii (z czego wiele dopiero teraz ujrzy światło dzienne), 11 wywiadów w wersji wideo, 25 komentarzy w wersji audio, a do tego masę dodatkowych grafik i tekstu, plus wstęp pióra Stevie Nicks. Zresztą, ebook zajmuje ponad 1GB danych - a to oznacza ponad 1GB rockowej historii zamknięte w bardzo wygodnej i dobrze się prezentującej formie.

1

Na itunesowej stronie poświęconej pre-orderowi tego wydawnictwa znajdziemy także możliwość zakupu innych produktów z logo Led Zeppelin. Brytyjczycy zostawili po sobie przecież bogatą dyskografię (a konkretnie 9 albumów studyjnych), pełną ponadczasowych klasyków, natomiast iTunes proponuje nam przy okazji premiery ebooka jedynie zakup zremasterowanej wersji kompilacji Mothership (na której znajdują się utwory Brytyjczyków, wybrane przez trzech żyjących członków zespołu), Celebration Day (w wersji audio i wideo - jest to wydawnictwo dokumentujące koncert z 2007 roku) oraz imponującej kolekcji The Complete Led Zeppelin, zawierającej praktycznie wszystko, co czwórka z Londynu kiedykolwiek nagrała, w zremasterowanym wydaniu - ale też w równie imponującej cenie 69,99€. Niestety, po pojedyncze płyty Zeppelinów trzeba się udać po pomoc do wyszukiwarki na własną rękę.

REKLAMA
3

Tyle, że fani twórczości Led Zeppelin pewnie już i tak mają te krążki w swojej kolekcji, czy to w wersji cyfrowej, czy fizycznej, natomiast Led Zeppelin: Sound And Fury będzie dla nich nie lada gratką. Więcej o jakości tego wydania będzie można powiedzieć, jak tylko pojawi się do pobrania, ale już teraz prezentuje się wyjątkowo smakowicie i nie wiem jak wy, ale ja sobie chętnie posmakuję trochę niepowtarzalnej atmosfery przełomu lat 60-tych i 70-tych.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA