REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy

"Lego® Przygoda 2" będzie bardziej kobiecym filmem niż część pierwsza

Wygląda na to, że producenci z Warner Bros. do serca wzięli sobie słowa o równouprawnieniu płci w swoich filmach. Niektórzy mogli narzekać na to, że w "Lego® Przygoda" ("The Lego Movie") brakowało kobiecych konwersacji - o ile o takich można mówić w przypadku klocków Lego - a jedna wyrazista kobieca postać (Żyleta/Lucy) i jedna drugoplanowa (Kicia Rożek/ Unikitty) to za mało. Film koniec końców zdał test Bechdel, ale twórcy postanowili, że w sequelu (roboczo nazwanym "Lego® Przygoda 2") żeńskich postaci będzie więcej i będą mieć znacznie większy wpływ na fabułę.

17.11.2014
9:56
„Lego® Przygoda 2” będzie bardziej kobiecym filmem niż część pierwsza
REKLAMA

Patrząc na całą sprawę z boku, można by uznać, że w Warner Bros. zaczynają trochę fiksować na punkcie równouprawnienia, ale tak naprawdę w tym "szaleństwie" jest metoda. Cztery dni temu pojawiły się plotki, że "Wonder Woman" ma wyreżyserować Michelle MacLaren, a teraz mamy informację o tym, że Phil Lord i Chris Miller (twórcy "Lego® Przygoda") chcą w sequelu skupić się na kobiecych bohaterach. W wywiadzie dla BBC reżyserzy wyjawili, że "ważne jest dla nich, że film będzie grany na całym świecie i będzie inspirować w takim samym stopniu płeć żeńską co męską". Miller i Lord odwołali się do przykładu "Frozen", jako produkcji, w której główną rolę grały postaci żeńskie.

REKLAMA

Można by powiedzieć, że w Hollywood pojawia się pozytywny trend stawiający kobiety w centrum wydarzeń. I choć na razie widzimy tylko małe kroczki ku temu (kobieca załoga rebootu "Ghostbusters", "Wonder Woman", "Captain Marvel"), to są to kroki w dobrym kierunku. Poza tym, zanim wyjdzie "Lego® Przygoda 2", najpierw zobaczymy na ekranach spin-off części pierwszej tzn. "Lego Batman", a więc film, w którym głównym bohaterem jest mężczyzna. "Lego® Przygoda 2" zadebiutuje w kinach dopiero w 2018 roku, zaś "Lego Batman" rok wcześniej.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA