REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy

„Na rauszu” dostanie hollywoodzki remake. W roli głównej Mikkelsena zastąpi Leonardo DiCaprio

Duński film „Na rauszu” ma za sobą bardzo udany początek tygodnia. Produkcja Thomasa Vinterberga najpierw otrzymała Oscara dla najlepszego filmu zagranicznego, a potem ogłoszono powstanie jej amerykańskiej wersji. Główną rolę ma w niej zagrać Leonardo DiCaprio.

27.04.2021
10:08
leonardo dicaprio na rauszu
REKLAMA

Nieanglojęzyczne tytuły w ostatnich latach odciskają coraz mocniejsze piętno na amerykańskim przemyśle filmowym i wynikach przyznawanych przez branżę nagród. Rozwój globalnych serwisów VOD sprawił, że dostęp do tego typu produkcji stał się bardzo łatwy i wygodny, a to oznacza ich łatwiejsze promowanie w USA. Korzystają z tego rozmaite filmy – od tych z najwyższej półki po tanie dzieła nastawione stricte na widza VOD. Przekonali się o tym zresztą niedawno choćby producenci „365 dni”, które dzięki obecności na Netfliksie zdobyły niedawno Złotą Malinę.

REKLAMA

Coraz większe zainteresowanie tytułami spoza USA, Wielkiej Brytanii czy Australii przekłada się nie tylko na większą liczbę nominacji i nagród, ale też częstsze propozycje remake'ów. Drugi rok z rzędu zdobywca Oscara dla najlepszego filmu zagranicznego tuż po zwycięstwie podpisuje umowę na powstanie amerykańskiej wersji. W 2020 stało się tak z Bong Joon-ho i „Parasite”, a tym razem na przeróbkę swojego dzieła zgodził się Thomas Vinterberg.

Prawa do remake'u „Na rauszu” wykupiła firma Leonardo DiCaprio. Stąd pomysł, by to on zastąpił Madsa Mikkelsena.

Jak podaje portal Deadline, o możliwość stworzenia amerykańskiego „Na rauszu” biły się Appian Way, Studiocanal, Nine Stories Jake'a Gyllenhaala, a także Universal Pictures wraz z Elizabeth Banks. Ostatecznie wygrała propozycja pierwszej z wymienionej firm. Podobno właśnie dlatego, że Vinterbergowi zależało na zobaczeniu Leonardo DiCaprio w roli protagonisty.

REKLAMA

Występ gwiazdora nie został więc jeszcze oficjalnie ustalony, ale wydaje się bardzo prawdopodobny. Zwłaszcza, że duński reżyser będzie pełnić przy projekcie rolę producenta wykonawczego. Nie wiadomo jeszcze, kto napisze scenariusz i wyreżyseruje remake „Na rauszu”, ale na pewno nie będzie to Thomas Vinterberg.

Oscarowe i głośne tytuły możesz obejrzeć w CHILI za darmo dzięki nowej promocji Logitech – sprawdź

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA