REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Dzieje się

Zwiększ suwaczkiem limity do swoich marzeń - konferencja mówców motywacyjnych to kopalnia cringe’u

Łukasz Jakóbiak nagrywający duchowe filmy, Tamara Gonzalez Perea grająca na bębnach "uzdrawiające dźwięki", a teraz "mentorzy otwarci na ulepszanie siebie i świata" zawładnęli siecią. Twórcy wydarzenia Life Balance Congress filmikami z ubiegłego roku próbują przyciągnąć nowych wielbicieli na wydarzenie, które odbędzie się latem tego roku w Warszawie. Niektóre z wideo są już hitem w internetowej przestrzeni, choć niestety nie bije z nich mądrość, a totalne oderwanie od rzeczywistości. Nic dziwnego, że materiały z tego wydarzenia stają się viralami.

31.01.2023
15:55
Life Balance Congress
REKLAMA

Twórców motywacyjnych w Polsce nie brakuje. Przykładem jest chociażby Łukasz Jakóbiak, który zaczynał jako twórca internetowego talk show "20 m2 Łukasza", a dziś zarabia na motywacyjnych i duchowych warsztatach. Podobnie jak Tamara Gonzalez Perea, która kiedyś była blogerką modową, a dziś zajmuje się uzdrawiającymi duszę warsztatami. Działalność Łukasza i Tamary budzi skrajne emocje.

REKLAMA

Life Balance Congrees. Wydarzenie z mówcami motywacyjnymi, za które musisz słono zapłacić.

Nie inaczej jest z eventem Life Balance Congress. Jak zapowiadają twórcy, to wydarzenie jest dla wszystkich, którzy chcą czerpać z życia pełnymi garściami, czuć satysfakcję i spełnienie, chcą wolniej się starzeć i zawsze czuć się młodo oraz chcą odnaleźć szczęście wynikające z bycia w prawdzie z samym sobą. Wydarzenie odbędzie się w lipcu tego roku w Warszawie. Bilety można kupować już teraz, natomiast w dniu wydarzenia ceny znacznie podskoczą.

Żeby posłuchać motywacyjnych twórców i przygotować się na podróż w głąb siebie trzeba słono zapłacić. Najtańsze bilety na trzydniowy event aktualnie kosztują 400 złotych, w dniu wydarzenia wzrosną już do 600 złotych, natomiast za najdroższe trzeba zapłacić 3449 złotych. W dniu wydarzenia kosztować będą już 5 tysięcy. Przeżyj z nami coś wyjątkowego i rozpocznij życie, które już nigdy nie będzie takie samo - zachęcają do udziału twórcy. Poza informacjami na stronie internetowej, na Instagramie wydarzenia dostępne są wideo z ubiegłego roku, mające zapewne na celu zachęcenie do zapisania się na Life Balance Congress.

Instagramowe materiały biją po oczach sztucznością i cringem

Niektóre z materiałów wideo odpychają sztucznością, cringem, banałami i zwyczajnie sprawiają, że ludzie "toczą z nich bekę". Często nie mają nic wspólnego z rzeczywistością, a wręcz są od niej oderwane, są "masłem maślanym" i nie zawierają niczego więcej, czego byśmy już nie wiedzieli. Lub też są zwyczajnie krzywdzące w przypadku m.in. mówienia o pieniądzach, bo dla wielu osób, które z różnych względów ledwo wiążą koniec z końcem, nie wystarczy jedynie ich afirmować. Oto najbardziej absurdalne wystąpienia na Life Balance Congress.

Leilani Szajek, bizneswoman, mówca, pisarka i nauczycielka metafizyki opowiada o tym, że jeśli chcemy zamanifestować ogromne pieniądze na naszym koncie, musimy wiedzieć o tym, że nasze myśli tworzą naszą rzeczywistość. Nie wiem, czy pamiętacie początek Biblii. "Na początku było słowo, a słowo było Bogiem (...) Afirmacje są naszymi nowymi myślami - opowiada Szajek. Pełna wypowiedź o tym, jak przyciągnąć do siebie... wielką kasę znajduje się tutaj.

O tym, jak znaleźć drogę do szczęścia, opowiedziała z kolei Kasia Nast. Była dziewczyna Barona w ubiegłym roku na Life Balance Congress przekonywała, że zaczynamy od rzeczy, która może wydawać się bardzo prosta, żeby być tu i teraz, bo nasze ciało może być obecne tylko tutaj, a umysł jest tym, co nas zabiera w przeszłość i przyszłość - opowiada Nast. Pełną wypowiedź mentorki znajdziecie tutaj:

Kolejnym, mocno oderwanym od rzeczywistości filmikiem jest wypowiedź Riy Sokół, wcześniej znanej jako piosenkarka Pati Sokół. Od pewnego czasu Riya Sokół zajmuje się nauką technik relaksacyjnych i medytacji, podróżując po świecie i prowadząc też wykłady i warsztaty. To właśnie jej wideo z ubiegłorocznego Life Balance Congress stało się internetowym viralem. Mentorka opowiada w nim o wykonywaniu dużego przelewu na jedno z jej marzeń. Wykonując rytuał płacenia, na którą złożyła się odpowiednia muzyka, Riya Sokół zauważyła, że podczas wykonywania płatności, ma nałożony limit. Szybko weszła na inną stronę, przesunęła suwaczkiem swój limit, po czym przedostała się do swoich marzeń. Ciężko skomentować tę wypowiedź, dlatego trzeba ją zobaczyć.

Kasia Nast i Rafał Nawrot opowiedzieli z kolei o przeszłości i przyszłości, gdzie tak naprawdę cały czas poruszamy się w teraźniejszości, bo dzisiaj, jest przecież dzisiaj, ale tak naprawdę jutro też będzie dziś - podkreślają Nast i Nawrot.

Z kolei Fryderyk Karzełek, przedsiębiorca, mentor i autor książek odpowiedział na pytanie, czy pieniądze szczęścia nie dają. Jego zdaniem nie dają, ale.... tylko małe. Karzełek swoją wypowiedź rozwija tutaj.

REKLAMA

Przeglądając materiały z tego wydarzenia, oglądając te wystąpienia i czytając o samym zamyśle Life Balance Congress mam wrażenie, że wszystko jest bardzo, ale to bardzo naciągane. Nie twierdzę, że osoby wygłaszające wykłady nie mają odpowiedniej wiedzy czy umiejętności, jednak wydaje mi się, że niektórzy z nich wyczuli po prostu dobry biznes na byciu mentorką, coachem i duchowym przywódcą.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA