REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy

Reboot filmu „Liga Niezwykłych Dżentelmenów” może się bardzo różnić od pierwowzoru

Kilka tygodni temu wytwórnia 20th Century Fox ogłosiła, że szykuje się do trzeciego podejścia do ekranizacji komiksowej serii „Liga Niezwykłych Dżentelmenów”. Teraz poznaliśmy dotyczący tej produkcji plan, który ma przyciągnąć widzów do kin i zapewnić filmowi sukces.

20.08.2015
12:49
Reboot filmu Liga Niezwykłych Dżentelmenów może się bardzo różnić od pierwowzoru
REKLAMA
REKLAMA

John Davis, producent nowej "Ligi Niezwykłych Dżentelmenów", przyznał niedawno, że sporej dawki inspiracji związanej z tym, jak ma wyglądać reboot dostarczył wytwórni 20th Century Fox "Mad Max: Na drodze gniewu". W filmie tym postawiono na silne postaci kobiece, co zdaniem Davisa w dużej mierze przyczyniło się do powodzenia tego widowiska. "Liga Niezwykłych Dżentelmenów" podąży tym tropem.

mina harker Liga niezwykłych dżentelmenów
REKLAMA

Scenariusz nowej wersji skoncentrowany będzie na żeńskich bohaterkach i opowiedziany z ich perspektywy. Na tę chwilę nie wiadomo, czy oznacza to, że fabuła przedstawiona będzie z punktu widzenia Miny Harker, jedynej kobiety wchodzącej w skład Ligi, czy też, że w filmie wprowadzone zostaną kolejne kobiece postaci. Biorąc pod uwagę fakt, że John Davis wspomina także o planowanym "powrocie do korzeni", co chyba możemy rozumieć jako zapowiedź wielu nawiązań do komiksowej serii, bardziej prawdopodobna wydaje się ta pierwsza opcja. Choć oczywiście w tej chwili, na tak wczesnym etapie produkcji, trudno wykluczyć jakąkolwiek inną.

Pierwsza ekranizacja „Ligi Niezwykłych Dżentelmenów” trafiła do kin w 2003 roku. Dziesięć lat później Fox zamierzało stworzyć serial telewizyjny, ale koniec końców skończyło się tylko na pilotażowym odcinku.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA