REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy

Gdzie się podziała scena po napisach Logana? Reżyser odpowiada

Informacja o scenie po napisach filmu Logan: Wolverine okazała się zwykłą plotką. Tyle że czemu właściwie jej nie było? Przecież to staje się tradycją. Reżyser filmu postanowił się do tego odnieść.

06.03.2017
11:16
Logan: Wolverine scena po napisach
REKLAMA
REKLAMA

Magazyn Collider wprowadził nas w błąd. Twierdził, że z całą pewnością po napisach końcowych Logana, tak jak w każdym szanującym się filmie komiksowym, jest dodatkowa scena dla fanów. Powtórzyłem tę informację wprowadzając z kolei was w błąd, za co przepraszam.

A skoro nieprzyjemne sprostowanie mamy już za sobą, to dociera do nas fakt, że właściwie, to dziwne, że tej sceny nie ma. Przecież to powoli staje się tradycją i prawie po każdym filmie, aspirującym do posiadania licznej grupy fanów, jest właśnie dla nich taka scena jest umieszczana.

Jak się okazuje, jest wytłumaczenie. I to całkiem sensowne. Udzielił go reżyser filmu magazynowi The Toronto Sun.

Scena po napisach Logan: Wolverine otwierałaby zamkniętą historię.

Faktem jest, że co do sceny po napisach istnieją dwie tradycje. Pierwsza, to sama obecność tej sceny. Druga to zazwyczaj zapowiedź przyszłych planów wytwórni odpowiedzialnej za film. Jakieś nawiązanie do sequela czy innego filmu, którego fabuła rozgrywa się w tym samym fikcyjnym uniwersum.

REKLAMA

Tymczasem jak tłumaczy James Mangold, Logan: Wolverine to przecież zamknięta historia. Od samego początku tak był pomyślany i wręcz po to powstał, by pożegnać się z fanami. Łączenie go w jakikolwiek sposób z jakąkolwiek przyszłością byłoby, zdaniem Mangolda, bezsensowna.

Może to i lepiej? Widzom w pamięci zapadnie przede wszystkim ostatnia scena. Czyli ta, którą reżyser faktycznie chciał pożegnać fanów. Może faktycznie ta scena po napisach przestała być czymś wyjątkowym, a zaczęła być nużącym obowiązkiem? Logan: Wolverine takowej nie potrzebował, by być znakomitym filmem, który będziemy długo wspominać.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA