REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy

Twórca „Diablo. Wyścig o wszystko” opowie o mafii reprywatyzacyjnej. „Lokatorka” to film inspirowany historią Jolanty Brzeskiej

Dzisiaj obchodzimy 10 rocznicę śmierci Jolanty Brzeskiej. Z tej okazji Kino Świat zapowiedziało film inspirowany jej historią. Zgodnie z udostępnionymi informacjami „Lokatorka” wkrótce pojawi się w kinach. Za reżyserię odpowiada twórca „Diablo. Wyścig o wszystko”, a na ekranie zobaczymy m.in. Leszka Lichotę i Andrzeja Grabowskiego.

01.03.2021
12:59
Lokatorka. Powstaje film inspirowany historią Jolanty Brzeskiej
REKLAMA
REKLAMA

Dzisiaj mija dokładnie 10 lat odkąd Jolanta Brzeska wyszła z domu i już do niego nie wróciła. Historia spalonej żywcem działaczki społecznej dekadę temu wstrząsnęła całą Polską. Chociaż prokuratura posiada obszerne akta sprawy i opinie specjalistów, wciąż nie ustalono tożsamości sprawców zabójstwa. Wiadomo, że aktywistka walczyła z mafią reprywatyzacyjną, a jej losy zainspirowały filmowców.

Powstaje film o mafii reprywatyzacyjnej inspirowany historią Jolanty Brzeskiej

Z okazji 10 rocznicy śmierci Jolanty Brzeskiej Kino Świat zapowiedziało „Lokatorkę”. Dystrybutor pokazał też pierwsze zdjęcia z nadchodzącej produkcji. W poście zamieszczonym w mediach społecznościowych czytamy:

REKLAMA

Mija 10 lat od śmierci Jolanty Brzeskiej - działaczki Warszawskiego Stowarzyszenia Lokatorów, która dekadę temu wyszła z domu i nie wróciła. Historia kobiety, która sprzeciwiała się bezprawiu i działaniom "czyścicieli kamienic", zainspirowała także twórców filmowych. Wkrótce na ekranach kin zobaczymy LOKATORKĘ, poruszający dramat sensacyjny o bezwzględnym układzie polityki, przestępczości i biznesu oraz tych, którzy próbowali mu się sprzeciwić.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA