REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy

To nie tak miało być! Oto pierwotne, bardziej optymistyczne zakończenie Łotra 1

Nie gniewajcie się za ten spoiler, ale już chyba każdy wie, że Łotr 1 nie ma najpozytywniejszego z możliwych zakończeń. Pierwotnie jednak film miał kończyć się zupełnie inaczej. Bardziej optymistycznie i… głupio.

21.03.2017
13:26
Film Łotr 1 miał alternatywne zakończenie
REKLAMA
REKLAMA

Łotr 1. Gwiezdne wojny – historie to bardzo świeże podejście do gwiezdnowojennego uniwersum. Film, choć wierny kanonowi, utrzymany jest w zupełnie innym klimacie niż do tej pory. Przypomina wręcz jakieś niezależne dzieło zdolnych twórców, tyle że oczywiście z hollywoodzkim budżetem na scenografię, kostiumy i efekty specjalne.

Film miał również bardzo dobry scenariusz. Nie tylko angażował widza do samego finału, to wręcz trudno przewidzieć jak on właściwie się zakończy. A to niemała sztuka, biorąc pod uwagę fakt że to prequel Nowej nadziei, a więc pierwszych Gwiezdnych wojen.

By nie psuć ci zabawy - jeżeli jakimś cudem jeszcze nie widziałeś tego filmu- napiszę tylko, że zakończenie filmu to niezupełnie pełen happy end i nie wszystko się głównym bohaterom udaje. I w tym momencie pożegnam cię już, bo wszystko co napiszę poniżej to spoilery.

Łotr 1. Gwiezdne wojny – historie, alternatywne zakończenie było dużo gorsze. Choć bardziej optymistyczne.

Misja zakończona, wszyscy zginęli. Tak pokrótce można podsumować „happy end” filmu Łotr 1. W żadnym razie sarkastycznie, bowiem owo zakończenie było jednym z najlepszych elementów tego filmu. Tym bardziej cieszy, że scenarzyści zrezygnowali z poprzedniej wersji scenariusza, w której wszystko wszystkim się udaje.

Pierwotnie Jyn i Cassian mieli być ewakuowani z planety w ostatniej chwili i już w kosmosie udaje im się przesłać plany Gwiazdy Śmierci na korwetę księżniczki Lei. Ich statek miał być zniszczony, ale oboje głównych bohaterów miało zdążyć do kapsuły ratunkowej i się ewakuować.

Scenarzyści doszli jednak do wniosku, że te pomysły nie trzymały się kupy, a główni bohaterowie mieliby za wiele szczęśliwych zbiegów okoliczności by widzowie uznali przebieg akcji za wiarygodny. Zdecydowano się więc na… no sami wiecie na co.

REKLAMA

Nie istnieje nagrana wersja alternatywnego zakończenia Łotra 1.

Dużo bardziej podoba mi się ostateczna wersja zakończenia i cieszę się, że taką decyzję podjęto. Z ciekawości chciałbym jednak zobaczyć alternatywną wersję, która poległa w fazie montażu. Niestety, to nie będzie możliwe. Scenariusz został zmieniony na tyle wcześnie, by nie nagrywać alternatywnej wersji zakończenia filmu. Szkoda, byłby to fajny dodatek do jakiejś kolekcjonerskiej wersji Blu-ray…

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA