REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Seriale

Walka z przestępcami to ciężki kawałek chleba. Luke Cage 2 z nowym zwiastunem

Luke Cage powróci na ekrany już w przyszłym miesiącu. Netflix udostępnił właśnie nowy zwiastun 2. sezonu serialu o samozwańczym obrońcy Harlemu.

07.05.2018
17:10
luke cage 2 sezon trailer data premiery 4
REKLAMA
REKLAMA

Luke Cage w ramach Marvel Cinematic Universe pojawił się po raz pierwszy w serialu Jessica Jones. Szybko stał się kochankiem głównej bohaterki, by powrócić później w ramach swojego własnego serialu oraz miniserii The Defenders. Drogi czwórki herosów będących członkami tej formacji się jednak rozeszły, a każdy z nich powróci w kolejnym sezonie własnego serialu.

Jessica Jones pojawiła się już w marcu na Dzień kobiet, a chwilę przed premierą serialu o przygodach prywatnej detektyw udostępniona została pierwsza zapowiedź wideo 2. serii Luke’a Cage’a. Netflix zdradził wtedy datę premiery: obrońca nowojorskiego Harlemu powróci na ekrany już 22 czerwca 2018 roku.

Dzisiaj do sieci trafił pełny zwiastun 2. sezonu serialu Luke Cage.

W poprzednim sezonie główny bohater pokonał Diamondbacka i oczyścił swoje imię. Stał się rozpoznawalną personą w całym Harlemie. Potrafi przeżyć wybuch ciężarówki, a potem podejść do kamery i rzucić wyzwanie wszystkim typom spod ciemnej gwiazdy: „wiecie, gdzie mnie znaleźć”.

Jak idzie po ulicy, wszyscy się za nim oglądają. W tym kobiety podziwiające jego sylwetkę. Młodzi ludzie podbiegają do niego, by zrobić sobie z nim selfie, a na blokach graficiarze tworzą murale przypominające o jego kuloodpornej skórze. Coś jednak poszło nie tak.

Przestępcy nie zniknęli z ulic, a policja nadal nie radzi sobie z handlem narkotykami i bronią.

Cage stara się pomagać, jak tylko może, ale policja niezbyt jest zadowolona z jego metod. Pokonywanie kolejnych przestępców będzie miało wpływ na jego prywatne życie. Claire, z którą się związał, zaczyna wypominać mu brutalność, co Luke punktuje słowami, że czasem to jedyna droga.

Netflix zapowiada, że Luke znajdzie się niebezpiecznie blisko linii, która dzieli bohatera od złoczyńcy. Mężczyzna będzie musiał w dodatku zrozumieć, jaki jest limit jego możliwości i pogodzić się z tym, że nie każdego zdoła ocalić. Mam tylko nadzieję, że Netflix nie uśmierci moich ulubionych postaci...

Pojawi się też w jego życiu zupełnie nowy wróg, który pokonuje Luke’a w walce wręcz: Bushmaster.

Odprawia dziwne rytuały. Nie są straszne mu kule, które jego skóra potrafi zatrzymać. Ciekawe, na ile ta postać będzie bazować na komiksowym pierwowzorze - a dokładniej pierwowzorach, bo mianem Bushmastera określali się pochodzący z Karaibów bracia John i Quincy McIver.

REKLAMA

Nie zabraknie też postaci znanych z pierwszego sezonu. Shades i Mariah Dillard nie są gotowi oddać swoich wpływów w przestępczym światku. Misty Knight po utracie ręki przygląda się z kolei rysunkowi, na którym widać charakterystyczną mechaniczną protezę…

Pod koniec zwiastuna widzimy Misty z nową ręką w akcji. Bohaterka co prawda kwestionuje swoją rolę jako sidekicka, czyli pomocnika głównego bohatera, ale Luke Cage ma dla niej jednak odpowiedź: „to jego show”. A ja nie mogę się już doczekać, aż zobaczę ten duet na ekranie!

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA