REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Seriale
  3. VOD
  4. Netflix

Netflix ma już pierwszy globalny hit w 2021 roku – serial „Lupin”

Francuski serial oryginalny „Lupin” w ciągu ostatniego tygodnia rządził na platformie Netflix Polska. Okazuje się jednak, że nie tylko widzowie nad Wisłą zakochali się w nowej wersji popularnego złodzieja-dżentelmena. Na całym świecie produkcję obejrzało już kilkadziesiąt milionów osób, co jest najlepszym wynikiem platformy na start 2021 roku.

19.01.2021
18:06
lupin netflix
REKLAMA
REKLAMA

„Lupin” to złożona z dwóch części produkcja wieloodcinkowa, stanowiąca reinterpretacje klasycznej opowieści o Arsenie Lupinie. Głównym bohaterem serialu jest profesjonalny złodziej o imieniu Assane Diop (w tej roli Omar Sy). Mężczyzna decyduje się na serię spektakularnych skoków inspirowanych dokonaniami literackiego Lupina, ale w rzeczywistości jego prawdziwym celem jest zemsta. Planuje odebrać wszystko bogatej rodzinie, która wrobiła jego ojca w kradzież i doprowadziła do jego samobójstwa.

Pierwszy sezon serialu składający się z pięciu odcinków doczekał się w większości udanych recenzji, co przełożyło się na wynik 93 proc. na portalu Rotten Tomatoes (opinię naszego recenzenta znajdziecie TUTAJ). „Lupin” z miejsca przyciągnął też uwagę widzów, którzy postanowili przekonać się na własne oczy, jak prezentuje się najnowsza wersja postaci stworzonej przez Maurice'a Leblanca. Jak podaje portal Variety, w pierwszych 28 dniach zbierze się ich niemal rekordowa liczba.

Lupin” zostanie obejrzany w niecały miesiąc przez 70 mln subskrybentów platformy Netflix.

Firma opracowała taką prognozę na podstawie doskonałych wyników produkcji w ciągu kilkunastu dni od premiery. Zaledwie w zeszły weekend informowaliśmy was, że francuski serial zdominował ranking Netflix TOP 10 w Polsce. Według informacji udzielonych przez serwis VOD analogiczna sytuacja miała też miejsce w Niemczech, Brazylii, Wietnamie, Argentynie, Hiszpanii, Włoszech, Holandii, Szwecji i na Filipinach.

REKLAMA

Jeżeli zarysowany przez Netfliksa scenariusz się rzeczywiście spełni, to „Lupin” pobije takie produkcje jak „Bridgertonowie” (63 mln widzów w ciągu 28 dni), „Dom z papieru” (65 mln) czy „Gambit królowej” (62 mln). Nie będzie natomiast ostatecznym rekordzistą, bo ten tytuł przysługuje wciąż „Wiedźminowi” z 76 mln odbiorców oraz „Tyler Rake: Ocalenie” z 99 mln. Jak zawsze warto natomiast w tym miejscu zaznaczyć, że Netflix nie stosuje klasycznych metod pomiaru. Aby zostać zaliczonym w poczet oglądających dany tytuł, wystarczy śledzić go przez zaledwie dwie minuty.

Serial „Lupin” znajdziecie na platformie Netflix. Łącznie produkcja będzie liczyć 10 odcinków.

REKLAMA
REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA