REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy
  3. Seriale

„Luther” powróci. Twórca serialu potwierdził prace nad filmową kontynuacją losów tytułowego detektywa

Stało się. Dotychczas były to tylko domysły. Teraz twórca serialu „Luther” potwierdził, że trwają prace nad filmową kontynuacją produkcji. Co więcej, na pewno zobaczymy w niej Idrisa Elbę.

16.10.2020
21:38
Luther film serial idris elba
REKLAMA
REKLAMA

Fani „Luthera” niemal od początku serialu musieli wykazywać się niesamowitymi dawkami cierpliwości. Pierwsze dwa sezony dzielił tradycyjny rok, ale kolejne pojawiały się już co dwa lata. Dodajmy do tego, że każda odsłona była krótka (każda z nich liczy zaledwie cztery odcinki), ale ekstremalnie trzymająca w napięciu, to otrzymamy widzów obgryzających paznokcie z niepewności co stanie się dalej. A teraz miłośnicy tytułowego detektywa znaleźli się w gorszej sytuacji niż kiedykolwiek wcześniej.

Chociaż 5. sezon skończył się w styczniu 2019 roku, BBC do tej pory nie podało jasnej informacji, czy powstanie 6. odsłona serialu, czy może został on anulowany. Biorąc pod uwagę jak wyglądał finał ostatniego sezonu, fani z pewnością nie chcieliby tego drugiego rozwiązania. I teraz mogą odetchnąć z ulgą, bo wszystko wskazuje na to, że John Luther powróci. Może tylko nie do końca tak, jak robił to dotychczas.

O filmowej kontynuacji losów detektywa mówiło się już od dłuższego czasu.

Informacje te pojawiały się i były dementowane już wielokrotnie. Jak podaje portal RadioTimes twórca serialu potwierdził, że właśnie trwają nad nim prace. Uprzedzając pytania, podczas niedawnego wywiadu Neil Cross powiedział również, że na pokładzie jest obecny Idris Elba. Zapytany jednak o poczyniony postęp nie mógł zdradzić zbyt wiele.

Zapytajcie Idrisa! Jesteśmy – nie wiem ile mogę zdradzić, co chyba samo w sobie jest odpowiedzią. Słowa to moja praca i wszystkie je straciłem [śmiech]. Chcemy zrobić więcej Luthera. Zrobimy więcej Luthera. Jak i dlaczego to się okaże, ale zdecydowanie zrobimy więcej Luthera — czytamy w przywołanym tekście.

To by się zgadzało, z tym co mówił Idris Elba po otrzymaniu w tym roku nagrody BAFTA.

Jak w innym artykule donosi RadioTimes, za kulisami gali, gdy dziennikarze pytali go o „Luthera”, aktor odpowiadał:

Podtrzymuje, że chciałbym go zobaczyć w filmie i chyba w tę stronę zmierzamy. Nie mogę się doczekać, kiedy to się stanie. To się dzieje i mam nadzieję, że stanie się niedługo.

„Luther” jest jednym z największych hitów BBC.

REKLAMA

Serial ma swoich fanów na całym świecie. Śledzimy w nim losy granego przez Idrisa Elbę detektywa, który ma do czynienia z najdziwniejszymi morderstwami. Podczas badania jednej sprawy, przesłuchuje córkę ofiar i dochodzi do wniosku, że to ona stoi za ich zabójstwem. Nie ma jednak wystarczających dowodów, aby ją aresztować. Od tamtej pory wdaje się w skomplikowaną relację z morderczynią.

Nie przegap nowych tekstów. Obserwuj serwis Rozrywka.Blog w Google News.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA