REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Dzieje się

Maciej Stuhr oburzony zachowaniem księdza, który przepędza z terenu parafii wolontariuszkę WOŚP

Maciej Stuhr skomentował na Facebooku zachowanie przedstawiciela kościoła św. Szczepana w Krakowie. Ksiądz przeganiał z terenu parafii młodą dziewczynę zbierającą datki na Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy. Stuhr potraktował tę sprawę osobiście, gdyż za młodu uczęszczał do tej parafii.

02.02.2021
16:30
Maciej Stuhr w serialu Belfer Canal+
REKLAMA
REKLAMA

To z pewnością nie były przyjemne chwile dla młodej wolontariuszki WOŚP, która dostała lekcję „miłości bliźniego” od przedstawiciela krakowskiego kleru. Na nagraniu udostępnionym w sieci możemy zobaczyć i usłyszeć księdza krakowskiej parafii św. Szczepana, który przegania z terenu parafii młodą dziewczynę zbierającą datki na Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy.

Duchowny używa takich słów jak: „Won!”, „Wara stąd”.

Na koniec dodaje jeszcze trzy grosze na temat TVN-u nazywając stację „diabolistyczną” i „same antychryst siedzi w tym” (pisownia oddaje dokładne słowa księdza).

Nagranie udostępnił u siebie na Facebooku Maciej Stuhr, który często na forum publicznym komentuje tematy społeczno-polityczne.

Aktor nie szczędził też komentarza do całej sytuacji.

Tu chodziłem na religie do salki parafialnej, tu przystąpiłem do I Komunii Świętej. Tu chodziłem na Msze, Drogi Krzyżowe, roraty i wszystko inne. Tak, byłem bardzo religijnym dzieckiem. Teraz słyszę od tutejszego „duszpasterza” „Won!”. Przyjmuję to osobiście do siebie. I noga moja u Św. Szczepana już nie postanie.

Maciej Stuhr w ostatnim wywiadzie dla „Wprost” nawiązał do obecnej sytuacji w naszym kraju.

Aktor zaczyna zastanawiać się nad wyjazdem z Polski. We wstępie wywiadu możemy przeczytać:

REKLAMA

Zastanawiam się nad tym, na ile mamy jeszcze siły, czy nam się jeszcze chce walczyć o ten kraj. Jeśli mam szczerze odpowiedzieć, jaka była moja pierwsza myśl (po publikacji wyroku TK w sprawie aborcji – red.), to była ona taka: czy mnie się jeszcze w ogóle chce być patriotą? Czy mam w sobie wystarczająco dużo determinacji, by toczyć bój o sprawy, o które w mojej opinii walczyć trzeba? Czy zostawić to innym? Bo ileż można się kopać z koniem?

Wiem, że to średnie pocieszenie dla pana Macieja, ale w innych krajach wcale nie jest lepiej w chwili obecnej. Miejmy nadzieję, że będzie tylko lepiej, choć póki co rok 2021 nie robi lepszego wrażenia niż poprzedni.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA